Доступність посилання

ТОП новини

Росія не має бажання починати переговори з Україною щодо шоколаду


Сьогодні, після відмови Казахстану вводити заборону на ввезення українського шоколаду фірми Roshen, також і Молдова заявила, що у них не знайшли небезпечних компонентів у продукції Roshen. Раніше про це заявили представники Таджикистану. Щоправда, як Казахстан, так і Таджикистан заявляють, що перевірки на вміст у продукції Roshen небезпечних компонентів на кшталт бензапірену тривають. Тим часом у Москві не поспішають розпочинати на вимогу Києва переговори з цього приводу. Roshen виробляє півмільйона тонн продукції на рік та експортує її до понад 20 країн світу, включно з ЄС та США.

Представник уряду України, який має стосунок до можливих переговорів із Росією щодо заборони Москви на ввезення українського шоколаду Roshen, сказав у понеділок журналістам у Києві, не бажаючи називати своє ім’я, що на цей час переговори з представником Росспоживнагляду не розпочалися. «Сьогодні до Москви має прибути перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта, але чи розпочнуться переговори – залежить від готовності російської сторони. Зараз особливого бажання російських колег розпочати такі переговори не спостерігається», – сказав співрозмовник агентству «Укрінформ» у понеділок зранку.

У минулі вихідні представник Таджикистану заявив, що його країна не має поки що підстав забороняти ввезення до них продукції Roshen, бо там не виявили внаслідок нещодавніх перевірок якихось відхилень від стандартів у цій продукції з України.

У понеділок у Казахстані також повідомили про наслідки перевірки семи найменувань продукції Roshen у цій державі. Голова комітету державного санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров’я Казахстану Жандарбек Бекшин із цього приводу сказав: «Ми провели дослідження великої кількості продукції. Дивимося, у першу чергу, за бензапіреном. Сім назв продукції дослідили, бензапірену немає».

Державний чиновник в Астані також додав, що перевірка, яка ще триває, проводилася в Алмати та Астані, куди завезено найбільше продуктів Roshen. За словами Бекшина, на ринку кондитерських виробів у Казахстані продукція фірми Roshen займає 15–20 відсотків.

Молдова: щодо шоколаду Roshen «споживачі можуть бути спокійні»

У понеділок вдень міністр сільського господарства та харчової промисловості Молдови Васіле Бумаков заявив, що імпортовані кондитерські вироби української компанії Roshen не є небезпечними для споживачів.

Ці цукерки перевірені, хоча у цьому не було особливої необхідності
Васіле Бумаков
«Ці цукерки перевірені, хоча у цьому не було особливої необхідності. Споживачі можуть бути спокійними. В тих партіях, котрі були поставлені до Молдови, не виявлено нічого небезпечного чи такого, що не відповідає стандартові якості», – зазначив молдовський міністр.

Росспоживнагляд оголосив 29 липня про заборону на ввезення до Росії кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen у зв’язку із невідповідною якістю. Російська сторона також заявила, що в цукерках і шоколаді фірми Roshen нібито виявили токсичні домішки у вигляді бензапірену.

В корпорації Roshen, яка належить відомому українському політикові Петру Порошенку, відкинули ці звинувачення Москви.

Експерти не виключають, що Україна може консолідувати довкола себе частину держав СНД, які невдоволені політикою економічного тиску з боку Росії. Аналітики також прогнозують, що подібний торгово-економічний тиск Росії на Україну наростатиме з наближенням листопадового саміту «Східного партнерства» ЄС у Вільнюсі, бо Москва хоче примусити владу президента Януковича відмовитися від євроінтеграції та взяти курс на об’єднання з Митним союзом під егідою Росії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG