Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 07:29

«Хто хоче убити Юлію Тимошенко?» – шоу на фестивалі в Единбурзі


Афіша вистави про Тимошенко
Единбург – На фестивалі «Фриндж» у столиці Шотландії глядачам пропонують виставу про Юлію Тимошенко. Це одна з великої кількості різножанрових мистецьких подій, які представляють упродовж трьох тижнів тисячі митців з усього світу.

Наразі вистава «Хто хоче убити Юлію Тимошенко?» стала єдиним шоу, пов’язаним з Україною.

Її режисер Яков Седлар минулого року випустив фільм під такою ж назвою, в якому з палкою прихильністю розповідає про Юлію Тимошенко та її політичну боротьбу і різко критикує опонентів – насамперед президента Віктора Януковича та українську систему судочинства.

У стрічці міститься прямий натяк, що вороги Тимошенко бажають її смерті. Очевидно, що з таким же головним висновком тепер з’явилася і вистава.

Назва п’єси тотожна назві фільму «Who wants to kill Yulia Tymoshenko?» («Хто хоче убити Юлію Тимошенко?»).

У головній ролі акторка хорватського походження Інес Вурт. Автор п’єси також хорват Хрвоє Хітрец. Яков Седлар теж народжений у Хорватії.

Дії відбуваються у в’язничній камері.

Політична кампанія

Британська газета Guardian назвала цю виставу на фестивалі в Единбурзі прикладом поєднання «розваги з політичною кампанією».

Підтвердженням важливості події як частини боротьби на захист ув’язненого українського політика стало відвідання прем’єри дочкою Євгенією Тимошенко.

Серед перших, хто повідомив про виставу в Україні, став офіційний вебсайт «Блоку Юлії Тимошенко».

Вистави з політичним змістом і про нагальні події не є чимось новим, особливо для единбурзького фестивалю «Фриндж», який відомий насамперед нетрадиційними формами й експериментами у мистецтві.

То наскільки ж успішною є вистава про Юлію Тимошенко? В одній із перших рецензій прем’єра отримала три бали з п’яти.

Лондонський театральний критик Том Вікер пише, що вистава справді передає обурення політичною корупцією в Україні, але він зауважує, що, «перетворивши героїню на святу і дозволивши мати їй лише один недолік – наївність, втратили щось визначально людське».

Підсумовуючи, критик назвав виставу «нагальним і щирим прикладом політичного протесту».

Символ

Незалежно від майстерності акторів чи навіть мотивів авторів вистави, Юлія Тимошенко залишається політичним символом України, і багато європейських політиків вважають факт її перебування у в’язниці свідченням українських проблем.

Депутат Європараменту від Німеччини Ребекка Гармс – одна з активних критиків президента Януковича та його уряду.

Азаров та Янукович вважають, що можуть робити, що їм заманеться, і що вони отримають усе, що хочуть
«Я бачу, що такі люди як прем’єр Азаров та президент Янукович, не сприймають серйозно наших закликів. Вони вважають, що можуть робити, що їм заманеться, і що вони отримають усе, що хочуть, а це неприйнятно», – каже Ребекка Гармс, наголошуючи, що багато її колег у Європарламенті голосуватимуть проти угоди про асоціацію України з ЄС, якщо політичні проблеми в Україні не будуть вирішені.

Юлія Тимошенко далі залишається одним із найвідоміших у світі символів тих проблем.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG