Доступність посилання

ТОП новини

Британська Guardian скаржиться на тиск


Лондон – Провідний британський часопис Guardian скаржиться на тиск уряду і спецслужб країни через те, що газета отримала і користувалася матеріалами, отриманими від Едварда Сноудена – американця, якого США звинувачують у шпигунстві.

Редактор Guardian заявив про неодноразові вимоги урядових представників передати або знищити документи. Ця справа отримала новий міжнародний розголос, коли минулими вихідними в лондонському аеропорту затримали бразильця Дейвіда Міранду – партнера журналіста газети Guardian Ґлена Ґрінвальда, який працює з чутливою і дуже дратівливою для британських і також американських розвідслужб інформацією, отриманою через відому тепер організацію Wikileaks.

Дейвід Міранда саме летів у Бразилію з Берліна, де зустрічався з людьми, які мають зв’язок зі Сноуденом. Під час пересадки у Лондоні його на майже 9 годин затримала поліція. Комп’ютерну техніку бразильця вилучили.

І Guardian, і причетні журналісти обурені тим, що вони називають невиправданим застосування антитерористичних законів. Редактор Guardian Алан Расбріджер з цієї нагоди написав статтю, в якій, не називаючи імен, розповів про жорсткі вимоги від уряду та спецслужб і навіть стверджує, що газету нещодавно поставили перед вибором передати урядові або знищити матеріали, отримані від Сноудена за сприяння Wikileaks.
Расбріджер каже, що документи були знищені.

Преса захищається

Звинувачення Guardian полягають у тому, що уряд під гаслами боротьби з тероризмом та за національну безпеку «перегинає палицю» і обмежує свободу преси.

Guardian – дуже авторитетний і незалежний часопис зокрема тому, що має незалежні джерела фінансування з власного багатомільйонного фонду. Тепер газета намагається використовувати юридичні важелі і такі нові можливості, як, наприклад, роботу в інших країнах.

Алан Расбріджер наголошує, що багато матеріалів Guardian опрацьовують в американських офісах видання. За словами редактора, американська конституція гарантує кращий захист журналістам.

Згаданий репортер Ґлен Ґрінвальд живе і працює в Бразилії. Дейвід Міранда, якому довелося мати справу з поліцією, оскаржуватиме у Британії дії правоохоронців і вимагає повернути конфісковані носії інформації з записаними на них даними.

Сам цей скандал, ймовірно змусить британський уряд бути більш обережним і стриманим.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG