Доступність посилання

ТОП новини

У чому цінність незалежності?


Київ – Цінність незалежності у свободі. Свободу ж, як повітря, цінують тільки тоді, коли вона зникає, вважають опитані Радіо Свобода експерти. Вони не бачать причин для песимізму з огляду на результати соціологічних досліджень, оскільки відсоток прихильників незалежності залишається сталим. До того ж, у доросле життя вже вступили люди, народжені у незалежній Україні.

Традиційні опитування перед Днем Незалежності України показали, що ситуація істотно не змінилася у порівнянні з минулим роком, але відсоток розчарованих є дуже високим. Лише 61% громадян підтримали б незалежність, якби їм довелося голосувати зараз, – проти понад 90% 22 роки тому.

У цьому немає нічого дивного і тим більше немає приводів для песимізму, наголошує заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха. На його думку, порівнювати треба хоча б з тим, як ставилися до незалежності громадяни України 10 років тому.

За останнє десятиріччя, стверджує Головаха, кількість прихильників незалежності значно виросла. Головними чинниками посилення позитивного сприйняття незалежності є те, що більшість людей, все ж, тепер живуть краще ніж у 90-ті. Окрім того, зріс вплив на соціальну думку тих людей, які народилися у незалежній Україні, сприймають Радянський Союз як «не їхню історію» і мислять новітніми категоріями.
Цінність незалежності – у свободі – Євген Головаха
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:10:25 0:00
Євген Головаха наголошує, що сталий розподіл поглядів на незалежність України варто сприймати як позитив, оскільки він є своєрідним протектором проти встановлення авторитаризму. Ніхто не може мати беззаперечної підтримки в Україні, але політики мусять прислухатися до думок інших. До того ж, опитування чітко показують, що чим вищий достаток мають люди, тим прихильнішими вони в цілому є до держави.
Ровесники незалежності сприймають її як належне
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
20.08.2013
Українці розчаровані незалежністю чи рівнем життя?

Результати соціологічного опитування продемонстрували, як ставляться до незалежності України у різних її регіонах далі
23.08.2013
Хто і чому на Донбасі не цінує незалежність України?

Молодші жителі Донбасу частіше називають себе українцями, аніж люди старшого віку далі
22.08.2013
Українська незалежність як право вибору

«Річниця української незалежності викликає змішані почуття» далі
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG