Доступність посилання

ТОП новини

Депутати ухвалили обіцяні євроінтеграційні закони


Київ – Верховна Рада підтримала п’ять законопроектів зі списку необхідних для підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. За кожен із них проголосували понад 300 депутатів. Утім, в опозиції заявляють, що були змушені поступитися, оскільки більшість фактично змусила голосувати за ці документи без правок.

Верховна Рада направила до Конституційного суду зміни до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів. Законопроект передбачає, зокрема, що Верховна Рада позбавляється права призначати та звільняти суддів загальної юрисдикції на безстроковий термін. Нові зміни також скасовують п’ятирічний випробувальний термін призначення суддів. Суддів пропонується призначати лише один раз безстроково.

Призначати суддів та звільняти зможе лише президент України на підставі подання Вищої ради юстиції. При цьому змінюється принцип формування цього органу. Президент та Верховна Рада, згідно з документом, мають бути відсторонені від цього процесу, заявляє радник президент Андрій Портнов, який представляв законопроект.

«Проектом передбачається змінити склад та порядок формування Вищої ради юстиції. Передбачається, що 12 із 20 членів Вищої ради юстиції становитимуть судді, призначені з’їздом суддів України», – зазначив Портнов.

Суди корумповані тому, що суддів призначає президент – Яценюк

Іншими чотирма членами Вищої ради юстиції будуть голова Конституційного суду, голова Верховного Суду, голова Ради суддів та генпрокурор.

Опозиція пропонувала альтернативний проект змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів. Про це з трибуни заявив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. За його словами, опозиція вважає, що президент не повинен мати права на призначення суддів.

«Ми вважаємо, що тотально корумповані українські суди повинні відійти в минуле. Корупція в українських судах пов’язана з тим, що кожен суддя призначається і контролюється персонально президентом України та його адміністрацією», – наголошує Яценюк.

Засудженим пом’якшили умови утримання

Парламент також ухвалив за основу урядовий законопроект щодо погашення заборгованостей за рішеннями судів, відповідальність за виконання яких несе держава. Згідно з документом, розмір бюджетних асигнувань на погашення заборгованості має затверджуватися Верховною Радою у законі про державний бюджет України на відповідний рік.

Крім того, зранку депутати проголосували за зміни до Кримінально-виконавчого кодексу щодо поліпшення умов утримання ув’язнених. Документ регулює користування засудженими засобами зв’язку, зокрема, мобільними телефонами, та визначає процедуру відправлення засуджених на лікування. Також він передбачає можливість подання кримінально-виконавчою інспекцією до суду матеріалів на засудженого до покарання у виді виправних робіт щодо заміни не відбутої частини покарання штрафом. Врегульовується і порядок надання засудженим до моменту обмеження волі тривалих побачень, зокрема, для реєстрації шлюбу. Депутати з опозиції кажуть, що цей законопроект містить неоднозначні та недостатньо детальні формулювання, утім, також його підтримали.

Вибори у проблемних округах призначили на грудень

Під час вечірнього засідання Верховна Рада призначила на 15 грудня повторні вибори у п’ятьох одномандатних виборчих округах №94, №132, №194, №197, №223. Регіонали пропонували призначити вибори на 22 грудня, утім пішли на зустріч наполяганням опозиції. Про це з трибуни сказав голова парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, член фракції Партії регіонів Давид Жванія.

«Цей законопроект враховує всі пропозиції, які нам надіслали голови фракцій і зацікавлені особи. Таким чином, комітет вважає, що законопроект 2971 – єдиний законопроект, узгоджений парламентом України», – переконує Жванія.

Ми не дамо звинуватити нас у зриві Вільнюського саміту – Карпунцов

Утім, влада фактично змушує опозицію голосувати за підготовлені нею євроінтеграційні закони без правок, а опозиція змушена йти на поступки. Таку думку висловив журналістам депутат від УДАРу Валерій Карпунцов.

«Тому, що ми не можемо дозволити собі дати владі можливість, звинувачуючи опозицію, казати, що це ми зриваємо Вільнюський саміт. Ми не дамо цього зробити. Звичайно, ми будемо виправляти ці помилки шляхом внесення законодавчих ініціатив», – запевняє Карпунцов.

Крім того, Верховна Рада ухвалила за основу нову редакцію законопроекту «Про внесення змін до Митного тарифу». Цей законопроект також у списку проектів необхідних для підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG