Доступність посилання

ТОП новини

У Росії «в’язню Болотної» суд відмовив бути на похороні матері


Михайло Косенко
У Росії Замоскворецький суд Москви відмовився відпустити з тимчасового ув’язнення одного з обвинувачуваних у так званій «Болотній справі», Михайла Косенка на похорони його матері. Прокурори звинувачують Косенка, інваліда другої групи з психічного захворювання, якого утримують нині у психіатричній палаті досудового ув’язнення, в нападі на поліцейського під час мітингу опозиції на Болотній площі Москви у травні 2012 року. Справа, у якій затримали ще 26 осіб, учасників тієї акції, викликала обурення у світі через свавілля російської влади над протестуючими.

Правозахисники, громадськість обурені тим, що психічно хворому російському громадянинові, який уже понад рік перебуває у тимчасовому досудовому ув’язненні після участі у мітингу опозиції, заборонили прибути на похорон його рідної матері.

Декому із 27 затриманих учасників акції опозиції на Болотній площі загрожує до 10 років ув’язнення у справі про «масові безлади». Самого Михайла Косенка прокурори вимагають засудити до безстрокової примусової ізоляції в закритій психіатричній лікарні. Саме рішення суду в Москві 9 вересня про заборону Косенкові прибути на похорон матері свідчить про рівень свавілля влади щодо учасників так званої «Болотної справи». До того ж, у Росії загалом затримані у досудовому порядку не мають права навіть на відвідини похоронів своїх близьких.

Адвокат Михайла Косенка Валерій Шухардін наполягає на тому, що російське законодавство порушує міжнародні норми, забороняючи затриманим у досудовому розслідуванні бути на похороні своїх близьких.

Для злочинців це можливо, а для невинних у слідчих ізоляторах у нас законом така можливість не передбачена
Валерій Шухардін
«Така можливість у нас передбачена лише для вже засуджених осіб, котрі відбувають покарання у виправно-трудовій колонії. Тобто, для злочинців це можливо, а для невинних у слідчих ізоляторах у нас законом така можливість не передбачена. За таких обставин у нас законодавчо порушується право звинуваченого, якого утримують під вартою, на приватне життя, що передбачено 8-ю статтею Конвенцій ООН з прав людини і засадничих свобод», – наголошує Шухардін.

Посилення репресій відбувається з поверненням Путіна до Кремля

Щонайменше 400 осіб були затримані під час протестів 6 травня 2012 року на Болотній площі Москви, коли тисячі демонстрантів протестували проти незаконного, на їхню думку, початку 12-річного правління Володимира Путіна в Росії.

Важкий стан інваліда другої групи з психічного захворювання, Михайла Косенка, викликає обурення та наростаючу критику в світі. 38-річний чоловік захворів після нещасного випадку під час проходження вишколу у російському війську. Тепер його стан в ув’язненні значно погіршився, хоча перед цим амбулаторне лікування упродовж 10 років давало добрі результати.

Прокурори до того ж вимагають його насильницької ізоляції в закритому психіатричному закладі, що суперечить діагнозові та попередньому успішному лікуванню Косенка.

Сам Михайло Косенко заперечує звинувачення прокуратури і свідчення поліції про нібито його напад на поліцейського. Окрім того, відео, викладене в Youtube показує, що під час зіткнення групи людей з поліцією того дня на Болотній площі Михайло Косенко стояв збоку і не брав участі в конфлікті.

За кілька місяців до своєї смерті від невизначеної хвороби мама Косенка, Ніна, зробила запис на відео з емоційним проханням випустити на волю її хворого сина. «Взагалі не могла згадати про нього без сліз, лише сльози течуть і течуть… Зараз, останнім часом, емоції заполонили душу. І знову я переживаю за нього, хочу щоб додому прийшов», – казала тоді вона.

Адвокат Шухардін зазначає, що ув’язнення лише погіршує стан хворого інваліда.

Матеріал підготували Claire Bigg та Василь Зілгалов

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG