Доступність посилання

ТОП новини
26 листопада 2020, Київ 11:47

У Росії «в’язню Болотної» суд відмовив бути на похороні матері


Михайло Косенко
У Росії Замоскворецький суд Москви відмовився відпустити з тимчасового ув’язнення одного з обвинувачуваних у так званій «Болотній справі», Михайла Косенка на похорони його матері. Прокурори звинувачують Косенка, інваліда другої групи з психічного захворювання, якого утримують нині у психіатричній палаті досудового ув’язнення, в нападі на поліцейського під час мітингу опозиції на Болотній площі Москви у травні 2012 року. Справа, у якій затримали ще 26 осіб, учасників тієї акції, викликала обурення у світі через свавілля російської влади над протестуючими.

Правозахисники, громадськість обурені тим, що психічно хворому російському громадянинові, який уже понад рік перебуває у тимчасовому досудовому ув’язненні після участі у мітингу опозиції, заборонили прибути на похорон його рідної матері.

Декому із 27 затриманих учасників акції опозиції на Болотній площі загрожує до 10 років ув’язнення у справі про «масові безлади». Самого Михайла Косенка прокурори вимагають засудити до безстрокової примусової ізоляції в закритій психіатричній лікарні. Саме рішення суду в Москві 9 вересня про заборону Косенкові прибути на похорон матері свідчить про рівень свавілля влади щодо учасників так званої «Болотної справи». До того ж, у Росії загалом затримані у досудовому порядку не мають права навіть на відвідини похоронів своїх близьких.

Адвокат Михайла Косенка Валерій Шухардін наполягає на тому, що російське законодавство порушує міжнародні норми, забороняючи затриманим у досудовому розслідуванні бути на похороні своїх близьких.

Для злочинців це можливо, а для невинних у слідчих ізоляторах у нас законом така можливість не передбачена
Валерій Шухардін
«Така можливість у нас передбачена лише для вже засуджених осіб, котрі відбувають покарання у виправно-трудовій колонії. Тобто, для злочинців це можливо, а для невинних у слідчих ізоляторах у нас законом така можливість не передбачена. За таких обставин у нас законодавчо порушується право звинуваченого, якого утримують під вартою, на приватне життя, що передбачено 8-ю статтею Конвенцій ООН з прав людини і засадничих свобод», – наголошує Шухардін.

Посилення репресій відбувається з поверненням Путіна до Кремля

Щонайменше 400 осіб були затримані під час протестів 6 травня 2012 року на Болотній площі Москви, коли тисячі демонстрантів протестували проти незаконного, на їхню думку, початку 12-річного правління Володимира Путіна в Росії.

Важкий стан інваліда другої групи з психічного захворювання, Михайла Косенка, викликає обурення та наростаючу критику в світі. 38-річний чоловік захворів після нещасного випадку під час проходження вишколу у російському війську. Тепер його стан в ув’язненні значно погіршився, хоча перед цим амбулаторне лікування упродовж 10 років давало добрі результати.

Прокурори до того ж вимагають його насильницької ізоляції в закритому психіатричному закладі, що суперечить діагнозові та попередньому успішному лікуванню Косенка.

Сам Михайло Косенко заперечує звинувачення прокуратури і свідчення поліції про нібито його напад на поліцейського. Окрім того, відео, викладене в Youtube показує, що під час зіткнення групи людей з поліцією того дня на Болотній площі Михайло Косенко стояв збоку і не брав участі в конфлікті.

За кілька місяців до своєї смерті від невизначеної хвороби мама Косенка, Ніна, зробила запис на відео з емоційним проханням випустити на волю її хворого сина. «Взагалі не могла згадати про нього без сліз, лише сльози течуть і течуть… Зараз, останнім часом, емоції заполонили душу. І знову я переживаю за нього, хочу щоб додому прийшов», – казала тоді вона.

Адвокат Шухардін зазначає, що ув’язнення лише погіршує стан хворого інваліда.

Матеріал підготували Claire Bigg та Василь Зілгалов

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG