Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 03:16

Чи може різка риторика влади Росії щодо України перерости у різкі дії?


Президент Росії Володимир Путін (ліворуч) та лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук, Київ, 27 липня 2013 року
Москва – Торговельну війну з Україною російські політики підкріплюють загрозливою риторикою. Володимир Путін каже, що «ми ще обов’язково зустрінемося», а Володимир Жириновський вже третину території України назвав «російською землею». Чого ще може чекати Україна від Росії у найближчі місяці перед підписанням угоди про асоціацію з ЄС? Й чи може різка риторика перерости у різкі дії?

У своєму недавньому інтерв’ю російському «Першому каналові» телебачення і агентству Associated Press президент Росії Володимир Путін сказав: «Куди б Україна не йшла, ми все одно колись і десь зустрінемося. Чому? Тому що ми – один народ». Різкість цієї фрази Путін вирішив пом’якшити компліментом українській мові, музиці і танцям.

Висловлювання радника російського президента Сергія Глазьєва про те, що в разі євроінтеграції Україна «перестане бути суб’єктом міжнародного права», а також слова члена комітету з питань оборони Держдуми Росії Володимира Жириновського про те, що чверть території України – «російська земля», теж насторожують експертів.

До всього, накладаються ще аналогії з російсько-грузинським воєнним конфліктом 2008 року, якому передувала торговельна війна з грузинською мінеральною водою, вином та гострі висловлювання.

Росія має надто тісні відносини з Україною, щоб перейти межу?

Росія має надто близькі відносини з Україною, щоб перейти межу, вважає політолог Станіслав Бєлковський.

Ключову роль у формуванні точки зору Путіна на українські події досі відіграє Віктор Медведчук
«Звичайно, Росія ніколи не піде на війну з Україною, жодним чином. І тут треба усвідомлювати, що ключову роль у формуванні точки зору Володимира Путіна на українські події, на те, як треба діяти в напрямку України, досі відіграє Віктор Медведчук. Особисті відносини між ним та Володимиром Путіним залишаються дуже-дуже тісними. І військової складової цей конфлікт не матиме за жодних обставин», – каже Бєлковський.

Думку про те, що торгово-економічні та газові війни навряд чи переростуть у військовий конфлікт між двома країнами, поділяє й військовий оглядач порталу «Щоденний журнал» Олександр Гольц.

Російська влада, звичайно, не становить собою зібрання людей абсолютно адекватних
«Російська влада, звичайно, не становить собою зібрання людей абсолютно адекватних, але все-таки такого ступеня неадекватності підозрювати у них не можна», – каже Гольц.

Більшість експертів сходиться на думці, що тиск на Україну ще посилюватиметься протягом часу, що залишився до саміту ЄС у Вільнюсі, але скептично оцінюють можливість воєнного конфлікту.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG