Доступність посилання

ТОП новини

Росія: суд відмовився скасовувати інавгурацію Собяніна


Новообраний мер Москви Сергій Собянін і президент Росії Володимир Путін на інавгурації, 12 вересня 2013 року
Москва – У Росії Московський міський суд ухвалив у четвер рішення про відмову в задоволенні прохання опозиціонера Олексія Навального перенести вступ на посаду мера Москви Сергія Собяніна через сумніви щодо чесності його перемоги на виборах. Інавгурація Собяніна почалася в четвер о 18-й годині за московським часом в залі Слави Центрального музею Великої Вітчизняної війни на Поклонній горі. Там же, на Поклонній горі, після церемонії відбувся концерт, на який, за деякими даними, людей збирали за рознарядкою.

Десятки коробок із заявами, привезені прихильниками Олексія Навального про порушення на виборах мера російської столиці, в Московському міському суді не вважали достатньою підставою для винесення рішення на користь опозиційного кандидата. Навальний вимагав перенести церемонію інавгурації Сергія Собяніна до перерахунку голосів.

Проте, розгляд поданої скарги по суті продовжать. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів начальник юридичного відділу штабу Олексія Навального Дмитро Крайнєв.

«Ми заявили про досить серйозні порушення з боку кандидата Собяніна, а саме – про підкуп виборців. У нас є юридично достовірні докази цього. Сума, яка була інвестована з бюджету і передана виборцям безпосередньо перед днем голосування, перевищує 2 мільярди рублів. Це продуктові набори, які були передані виборцям».
Під час інавгурації
Під час інавгурації

На концерт за рознарядкою

Тим часом Сергій Собянін офіційно вступив на посаду мера. Церемонія інавгурації вперше пройшла не в будівлі мерії на Тверській вулиці, а в залі Слави Центрального музею Великої Вітчизняної війни на Поклонній горі. Після цього почався концерт на честь нового градоначальника. Ще до початку дійства з’явилася інформація про те, що на концерт змушували йти працівників бюджетних організацій.

На думку заступника генерального директора Центру політичних технологій Олексія Макаркіна, за останній час влада відівчила російських громадян добровільно приходити на акції на свою підтримку.

Ходити на акції опозиції – це вмотивовано, престижно в колах, які критично ставляться до влади. А ходити «за владу», ну, якось нудно, банально
Олексій Макаркін
«Влада намагається змінитися. Якщо ми подивимося на минулі вибори, то багато чого зроблено, – каже він. – Але влада навряд чи може змінитися відразу. Ось відразу і цілком змінюються тільки в результаті революцій. У нас відсутня звичка ходити за владу. Є звичка ходити на акції опозиції – це вмотивовано, це цікаво, це престижно в колах, які критично ставляться до влади. А ходити «за владу», ну, якось нудно, банально, незвично, коли ти добровільно виходиш «за владу».

Міжнародна правозахисна організація Freedom House – як і Олексій Навальний – заявила про необхідність відкласти інавгурацію обраного мера Москви Сергія Собяніна до перерахунку голосів. Як зазначають правозахисники, Собянін, який виконував на момент виборів обов’язки градоначальника, уникнув другого туру із занадто маленьким відривом. А факти порушень на виборах мера Москви поки що до кінця не розслідувані.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG