Доступність посилання

ТОП новини

Бельгія шукає винних у шпигунстві в мережі телекомунікацій


Брюссель – Випадок кібернетичного шпигунства розслідують у Бельгії. Найбільша місцева телекомунікаційна компанія «Белгаком», як виявилося, протягом тривалого часу була мішенню електронних спостережень через складні та шпигунські програми. З огляду на нещодавні одкровення Едварда Сноудена та характер інформації, якою цікавилися хакери, підозри частини фахівців впали на американські спецслужби. Але інші експерти наголошують, що поспішати зі звинуваченнями на адресу американських спецслужб не варто.

Керівництво бельгійської компанії «Белгаком» запросило для перевірки своєї мережі незалежну службу безпеки телекомунікацій із Нідерландів одразу після інформації, оприлюдненої колишнім співробітником американського Агентства національної безпеки Едвардом Сноуденом. Запрошені фахівці виявили факт тривалого електронного стеження за мережею, що обслуговує не лише пересічних бельгійців, але й Єврокомісію з рештою брюссельських євроустанов, а також численні іноземні представництва.

Сервери «Белгакому» були тривалий час «інфіковані». Причому мета програм-вірусів полягала не у банальному забрудненні мережі, а у перехопленні стратегічно важливої інформації, стверджують фахівці. За їхніми словами, хакери стежили за обміном даних із компанією-філіалом «Бікс», що є постачальником послуг зв’язку на Близькому сході, Африці.

Ступінь реакції уряду на шпинунство залежатиме від слідства

Голова «Белгакому» Дідьє Беленс наразі не робить жодних прямих натяків на можливого автора хакерства.

«Наші експерти з безпеки виявили сліди електронного втручання до нашої внутрішньої комп’ютерної системи,– зазначає він.– Тепер «Белгаком» ужив усі необхідні заходи для захисту всієї системи та попередження можливих у майбутньому подібних інцидентів. Зазначу, що донині ніщо не свідчить про те, що був вплив на клієнтів та їхні персональні дані».

«Ми подали позов до суду на невідомого зловмисника і надамо всіляку допомогу розслідуванню, яке проводить Федеральна прокуратура»,– додає директор бельгійської компанії.

Тим часом представник уряду Бельгії, міністр закордонних справ Дідьє Рейндерс засудив електронне шпигунство.

«Зрозуміло, що на основі елементів, які надасть «Белгаком», і, особливо, Федеральна прокуратура, ми побачимо, з ким зв’язуватися і з яким ступенем реакції», – каже міністр.

Хто ж стежив?

Водночас експерт і директор Європейського інституту комп’ютерних антивірусних досліджень Едді Вілемс каже, що хоча питання, «хто саме стежив у мережі «Белгакому?» є найважливішим, однак, поспішати із звинуваченнями на адресу американських спецслужб не варто. Слідство також має встановити, чи було і наскільки порушено право на недоторканність приватної інформації.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG