Доступність посилання

ТОП новини

За кордоном українці – слухняні водії – експерт


Львів – Майже 150 людей загинули, а понад 1300 були травмовані цього року на дорогах Львівщини. Цифри дещо нижчі, ніж торік, та все ж вражають. Людська необачність, транспортний хаос і бездоріжжя. Як розуміють поняття безпеки на дорогах львів’яни?

Близько 6700 ДТП сталось на дорогах Львівщини цього року. Найчастіше аварії з серйозними наслідками стаються не на поганих дорогах, а на міжнародних трасах, зокрема на Київ-Чоп, де водії перевищують швидкість, здійснюють небезпечні маневри, де бракує належної розмітки на дорогах. Загалом 25% аварій на українських дорогах, за різними дослідженнями, відбуваються через відсутність належної розмітки, невидимість знаків.

Майже 40% пішоходів стали жертвами ДТП саме на пішохідних переходах, яких не видно, відсутнє освітлення на вулиці, не підсвічуються знаки. Старший інспектор відділу організації дорожнього руху та нагляду за станом доріг ДАІ у Львівській області Олександр Козлов наголосив у коментарі Радіо Свобода, що стан аварійності залежить від розуміння водіїв.

Сказати, що аварійність залежить від стану доріг не можна, бо більше залежить від розуміння водіїв. Але розмітки, освітлення знаків є дуже важливими
Олександр Козлов
«Коли були запроваджені нові штрафи, то водії почали дотримуватися правил руху. Тепер уже звикли до цих штрафів, відмінили так звані «листи щастя». Сказати, що аварійність залежить від стану доріг не можна, бо більше залежить від розуміння водіїв. Але розмітки, освітлення знаків є дуже важливими. Коли проводиться капітальний ремонт доріг, ми вимагаємо, щоб були вставки розмічальні дорожні (ВРД), але нам пояснюють, що немає грошей. Але життя людини найдорожче. Нові дороги будують зараз за новими стандартами, з належними розмітками. Але взимку КРАЗ, застаріла техніка, знімає з асфальту все, і розмітки, і ВРДешки. Всю дорогу не позначиш, але ми вимагаємо від обладміністрації і міста встановлювати знаки з підсвіткою, маячки у найбільш небезпечних місцях», – наголосив працівник ДАІ.

Для безпеки важлива видимість знаків і організація руху – водій

Легше перелічити, чим українські дороги не відрізняються, аніж відрізняються від європейських, говорить водій з багатолітнім стажем, який об’їхав майже всю Європу, Володимир Ключковський. Безпека на європейських дорогах – це розмітка, знаки попередження, добра видимість, тобто немає кущів, обрізані на поворотах дерева, шумові смуги, відсутність зайвих рекламних щитів і пішохідні переходи видно здалеку, як уночі, так і вдень. Для безпеки руху, каже співрозмовник, важлива видимість знаків і належна організація руху.

Прибалтика зараз навіть на поганих дорогах організовує належний рух і робить розмітки. За кордоном поліції не видно, але коли порушуєш, то з’являється
Володимир Ключковський
«У нас хіба дещо є на трасі Київ-Чоп, але дорога якісна, а знаків і розмітки бракує. Навіть маленьке кільце краще організовує рух транспорту. У Європі, де лише перетин доріг, там уже маленьке кільце і робить свою справу. Прибалтика зараз навіть на поганих дорогах організовує належний рух і робить розмітки. За кордоном поліції не видно, але коли порушуєш, то з’являється. У нас зараз дуже мало даішників на дорогах. Пішоходи за кордоном не йдуть на червоне світло. Тобто у людей інша ментальність. У нас лише з’їжджаєш з траси, як дороги вже нема і розміток, і знаків, і темно, водій людей не бачить. Бо пішоходи невидимі», – каже Володимир Ключковський.

Світловідбивальні жилетки українці не одягають у темну пору дня, пояснюючи, що незручно, а ось наліпок чи смуг у крамницях Львова не знайшла.

На дорогах бракує культури

Українським водіям, пішоходам і велосипедистам бракує культури поведінки на дорозі, яка з’являється, коли перетинають кордон Євросоюзу. Чому українські водії, нехтуючи правила дорожнього ружу в Україні, ретельно їх дотримуються за кордоном? Ось, що відповідають водії:

«Більші штрафи, у нас тут корупція. Порушив – заплатив 100 гривень і поїхав. Там такого немає, хоча дехто теж бере, але не всі», – каже водій.

У нас шалена безкарність. Водії не мають поваги один до одного. За кордоном більша відповідальність за порушення. Не поважають у нас і даішників
водій-львів'янин
«У нас шалена безкарність. Водії не мають поваги один до одного. За кордоном більша відповідальність за порушення. Не поважають у нас і даішників. У більшості випадків, так гадаю, винні люди, бо нехтують правилами. Тому треба робити високі штрафи», – зауважує інший.

«Не порушують, бо дорого за кордоном навіть для тих, хто тут на «Лексусах» і «Ландкрузерах» робить усе, що заманеться на дорогах», – вважає третій.

За кордоном українські водії дисциплінованіші через відеокамери?

Працівник ДАІ Олександр Козлов вважає, що за кордоном українські водії дисциплінованіші, тому що там налагоджена система контролю за рухом, встановлені відеокамери, серйозні штрафи і сперечатись з поліціантом «собі дорожче». Водночас на українських дорогах забувають про відповідальність, і це виливається в аварії і жертви.

Лікар-психіатр Роман Кечур вважає, що за межами країни в людини наростає сепараційний страх (страх втрати – ред.).

Закордоння є для нас простором дальшим від дому і ми боїмось. Там у нас і наростає сепараційний страх. Ми як такі діти, які погано себе поводять вдома, а на вулиці бояться чужих людей і поводяться краще
Роман Кечур
«Закордоння є для нас простором дальшим від дому, і ми боїмось. Там у нас і наростає сепараційний страх. Ми як такі діти, які погано себе поводять вдома, а на вулиці бояться чужих людей і поводяться краще. А ще є реалістичні речі – корупція, коли за невелику суму можна відкупитись за порушення, тому і зневажають правила. За кордоном можна серйозно постраждати. Хоча, коли поїдеш на південь Італії, то люди там їздять ще гірше, ніж у нас», – каже лікар-психіатр.

Найбезпечніший рух на дорогах Бельгії та Швейцарії, де все освітлено і позначено, вважає львів’янин Володимир Ключковський. А найважливіше – панує взаємоповага і культура.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG