Доступність посилання

ТОП новини

Угода України з ЄС стане «цивілізаційною печаткою під розвалом СРСР» (європейська преса)


Газети звертають увагу на те, що саміт «Східного партнерства» ЄС 2829 листопада у Вільнюсі є ключовим для Брюсселя у протистоянні Євросоюзу брутальному тискові з боку Москви. А ключовою країною «Східного партнерства», як наголошують деякі експерти, є саме Україна. Такі члени «Східного партнерства», як Вірменія та Молдова, сподіваються, що успіх України на шляху євроінтеграції стане суттєвою підтримкою і для них. Аналітики також аргументують на серйозних фактологічних викладках, що підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС стане для України великим стимулом для зростання і реформ, тоді як Митний союз буде лише прикриттям для захоплення Росією українських економічних активів. Газети також нагадують, що українські футбольні фанати цього вівторка моляться на Польщу, на її футбольну збірну, котра може, у разі успіху в грі з Англією цього вечора в Лондоні, послати збірну Україну до Бразилії на фінал Кубка світу-2014.

Вірменська газета «Жаманак» вважає, що «кульмінацією процесу «Східного партнерства» ЄС стане угода про асоціацію України з ЄС». «Навіть у плані Молдови питання не має такого ключового значення, бо якщо навіть і Молдова з Вірменією не парафують угоди з ЄС і залишаться за рамками, в умовах опору шаленому тискові з боку Росії, то, тим не менше, асоціацію з Україною можна вважати половиною роботи другого етапу «Східного партнерства» чи ж (це те саме) цивілізаційною печаткою під розвалом СРСР» – так вважає аналітик із Єревана Арам Аматуні. Автор переконаний, що з успіхом України у Вільнюсі і втрата Вірменії внаслідок ганебного рішення про вступ до Митного союзу не є такою вже незворотною, як здається. Підписавши угоду з Україною, наголошує Аматуні, ЄС не дасть Росії спорудити нову «залізну завісу» між пострадянським простором та Європою. «Якщо ж Україна поступиться тискові Росії, – попереджає аналітик із Єревана, – то це, звичайно, і для Вірменії, і для Європи стане катастрофічною ситуацією, коли треба буде бити на сполох, бо ми, як очевидці розпаду СРСР, стаємо такими ж очевидцями його реструктуризації і реорганізації».

Оглядачі The Wall Street Journal вважають, що Росія вдається до найрізноманітніших засобів, щоб підкорити собі сусідів. Битва Росії за держави між нею і Європою, кажуть західні аналітики, нагадує битви за сфери впливу часів Холодної війни. Захід не бажає, щоб держави на кшталт України потрапили в орбіту Росії, тому, як сказано в аналізі впливового видання, «дипломати ЄС попереджають, що наступні перед самітом «Східного партнерства» ЄС тижні будуть дуже серйозними». Видання цитує з цього приводу міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який сказав про те, що «можливості іноді втрачаються, щоб уже не повертатися».

Ще одне брюссельське видання – EurActiv.com – переконує, що підписання угоди про асоціацію з ЄС несе для України цілу низку нових можливостей, які є дуже важливими для створення конкурентоздатної держави в умовах сучасного світового політичного та економічного клімату. Важливі не лише прогнозовані 6 відсотків щорічного зростання ВВП, які стануть можливими у разі підписання угоди України з ЄС, але й те, що вона приєднається до ринку із 500-мільйонним населенням, котрий у 10 разів потужніший за Митний союз під егідою Росії.

Польська Gazeta Wyborcza на своїх спортивних сторінках повідомляє, що сьогоднішній завершальний матч для футбольної збірної Польщі у відборі до Кубка світу-2014 у Бразилії проти Англії в Лондоні є «грою за честь». Газета цитує різних експертів, котрі кажуть, що поляки не дадуть шансу для легкої прогулянки англійцям. Самі ж польські футболісти заявляють, що прагнутимуть повторити матч 40-річної давності, коли нічиєю (1:1) з Англією перекрили їй шлях до фіналу Кубка світу з футболу. Шотландський тренер «Селтіка» Ґордон Страчан, де грає нині польський воротар збірної Артур Боруц, каже, що Боруц лише один може створити проблеми Руні та іншим форвардам збірної Англії. Експерти радять тренерові англійців Годжсону не забувати, що Польща має форварда екстра-класу Роберта Левандовського та такого гравця, як Блащиковський. Тут також відзначено, що англійці будуть під великим тиском на Вемблі, бо нічого, окрім виграшу, їх не врятує від переслідувача – збірної України, котра відстає лише на очко і має увечері паралельний матч із Сан-Марино.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG