Доступність посилання

ТОП новини

Янукович обіцяє підписати рішення Ради про лікування Тимошенко за кордоном


Віктор Янукович
Президент України Віктор Янукович заявляє, що Верховна Рада може ухвалити рішення про можливість лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко за кордоном й обіцяє підписати такий закон.

«Нині політичні сили, які представлені в парламенті, підготували законопроект, який дасть змогу вирішити це завдання. Сьогодні в Україні немає закону, який дозволив би Тимошенко виїхати за кордон. Як тільки це питання в парламенті буде вирішено, і у мене на стіл ляже цей закон, тоді буде питання до президента. Звісно, якщо парламент ухвалить цей закон, я його підпишу», – сказав президент сьогодні в Донецьку.

«Далі, які там будуть механізми... Найімовірніше, це буде суд, який ухвалюватиме рішення про порядок виїзду, збереження якихось гарантій», – пояснив президент.

Тимошенко відбуває 7-річне ув’язнення у справі про укладення газових контрактів із Росією в 2009 році.

Звільнення або відправлення на лікування за кордон колишнього прем’єра є однією з умов підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Цю угоду Київ розраховує укласти на саміті «Східного партнерства», що відбудеться в листопаді у Вільнюсі.

Напередодні в своєму блозі польський євродепутат Марек Сівец повідомив, що Європа запропонувала застосувати до Юлії Тимошенко «часткове помилування», за якого колишній премʼєр отримає свободу, але муситиме сплатити 200 мільйонів доларів штрафу і втратить громадянські права на 3 роки.

15 жовтня стало відомо, що Євросоюз запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем’єра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування».
XS
SM
MD
LG