Доступність посилання

ТОП новини

Найбільше українці потерпають від сексуального рабства – «Ла Страда»


Катерина Левченко, президент Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда – Україна»
Київ – 18 жовтня Європейський день проти торгівлі людьми. Ця проблема наразі залишається актуальною і в Україні, розповіла Радіо Свобода президент міжнародного правозахисного центру «Ла Страда Україна» Катерина Левченко. Найбільше українців потерпають від сексуального рабства. Далі йде експлуатація праці та торгівля з метою використання органів.

– Наскільки ця проблема зараз є актуальною для України?

З кожним роком стає все більше постраждалих чоловіків. Але самі масштаби проблеми і досі невідомі
Катерина Левченко
– Проблема була і залишається актуальною для України. Сьогодні ми можемо говорити, що вона приймає нові форми. Все більш «популярною» стає експлуатація всередині держави. Ми більше випадків маємо торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. З кожним роком стає все більше постраждалих чоловіків. Але самі масштаби проблеми і досі невідомі, бо явище залишається латентним.

– А які останні цифри щодо масштабів цього явища?

– Міжнародна організація з міграції, яка вже більше десяти років працює в Україні, дає цифри щодо майже 10 тисяч потерпілих, яким вони надали допомогу. Центр «Ла Страда» з 1997 року надав допомогу майже 2 тисячам осіб, які постраждали від торгівлі людьми та насильства. За 2012-13 роки 47 осіб отримали статус «особи постраждалої від торгівлі людьми». Цей статус дає можливість отримання матеріальної допомоги у розмірі одного прожиткового мінімуму. Є статистика кримінальних справ за статтею 149 Кримінального кодексу – це кілька сотень на рік. З 1997 року, коли у Кримінальному кодексі з’явилася стаття «торгівля людьми», було більше 2 тисяч кримінальних справ. Це явище дійсно є дуже серйозним та масштабним.

– Які види цієї проблеми є найбільш актуальними для України?

Сексуальне рабство. Ця проблема залишається на першому місці. Друге – це експлуатація праці...Третє – це торгівля людьми з метою використання органів, вилучення органів
Катерина Левченко
– Перше – це сексуальне рабство. Ця проблема залишається на першому місці. Друге – це експлуатація праці. Йдеться про сільське господарство, індустрія. Третє – це торгівля людьми з метою використання органів, вилучення органів. У декількох осіб, які отримали статус «особи постраждалої від торгівлі людьми», були вилучені органи.

– А як змінилися масштаби цієї проблеми за останній час?

– Проблема як була, так і залишається актуальною. Цифри коливаються, вони не завжди відображають масштаби проблеми. Часто вони просто відображають рівень роботи чи активності державного органу, більше чи менше відкрито кримінальних справ. Тож тут складно сказати.

– Чи робить держава необхідні кроки для вирішення цієї проблеми?

– Варто сказати, що робить. Ухвалений закон щодо протидії торгівлі людьми. На його виконання розроблена низка документів, зокрема встановлений статус «особи постраждалої від торгівлі людьми». До речі, якщо радіослухачі хочуть проконсультуватися з цього питання, вони можуть звертатися на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми – 0800-500-335 – з 10.00 до 16.00 можна отримати консультацію. Держава виплачує одноразову матеріальну допомогу. Тому не можна сказати, що держава нічого не робить, але цього сьогодні не достатньо.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG