Доступність посилання

ТОП новини

Не дозволяйте Росії залякувати Україну (світові ЗМІ)


Міжнародна преса дуже співчуває європейським керівникам, які постали перед вибором: подавати руку президентові Януковичу у Вільнюсі наступного місяця за будь-яких обставин, чи наполягати на тому, щоб він, насамперед, випустив із в’язниці Юлію Тимошенко.

Ірландське видання The Irish Times розповідає читачам, що безвихідь у питанні Юлії Тимошенко загрожує зривом угоди ЄС із Україною про асоціацію та зону вільної торгівлі.

На думку часопису, рішення ЄС залежатиме від звіту європейських посланців на переговорах із Україною: ірландського політика Пата Кокса та колишнього польського президента Александра Квасневського.

«Не дозволяйте Росії залякувати Україну», – закликає заголовок у статті у розділі «Погляд» інформаційного сайту Bloomberg. Стаття починається з твердження, що лідери Європи можуть постати перед вибором між однією жінкою і цілою країною.

Автори Bloomberg вважають, що ті лідери повинні вибрати саме інтереси 46 мільйонів українців, хоча інстинктивно їм хочеться домогтися справедливості для Юлії Тимошенко, яка була ув’язнена з політичних причин.

«Чому йти на компроміс із принципами», – читаємо у статті, – і відмовлятися від «передумови про її звільнення»?

«Не так усе просто, коли йдеться про Україну – країну, розірвану історією, торгівлею й географією між Росією на сході та ЄС на заході. Керівникам ЄС треба вирішити, що краще відповідатиме їхнім інтересам у царині економіки та безпеки, а також інтересам українців, які хочуть розбудувати більш підзвітну, заможну і незалежну країну. Відмова Україні може загрожувати також і цим завданням і принципам», – застерігає Bloomberg.

Далі автори стверджують, що відмова ЄС може бути потрактована як ознака слабкості під тиском Росії, а Україна, мовляв, одразу опиниться під тиском велетенського сусіда і буде змушена піти на поступки, «бо перебуває на межі банкрутства».

«Наголошування Януковича на цінностях ЄС є, безумовно, нещирим, і винагороджувати президента за безгосподарність у власній країні гидко. Але ставки для європейців, а також для українців набагато вищі, ніж він сам чи Тимошенко», – доходить висновку Bloomberg.

Зріджений газ

Часопис Belfast Telegraph друкує велике спеціалізоване енергетичне дослідження, в якому багато уваги приділено українській газотранспортній системі.

«Боротьба за контроль над експортом газу до Європи і намагання України збільшити власний видобуток та зблизитися з Європою, підписавши у листопаді угоду про асоціацію з ЄС, призвели до надзвичайного тиску на енергетичну незалежність не лише України, але й цілої Європи», – читаємо у Belfast Telegraph.

У статті подані думки фахівців про те, що справжнім досягненням у справі урізноманітнення енергопостачання Європи було б досягнення угоди між Україною та Туреччиною про транзит зрідженого природного газу через Босфор до Чорного моря.

«Геополітично, якби Україна й Туреччина змогли постачати газ із Катару через Босфор на європейські ринки, це допомогло б урівноважити потужність російсько-іранської вісі. Це змінило б геополітичну динаміку з турецькою рушійною силою завдяки її стратегічній позиції як близькосхідно-європейського енергетичного осередку», – вважають фахівці.

Сучасне українське мистецтво

Британська The Independent друкує рецензію виставки українського сучасного мистецтва у лондонській галереї «Саатчі».

Автор рецензії стверджує, що багато українських митців ще шукають власного стилю, і чимало їхніх робіт є похідними від західноєвропейських та американських зразків.

Але у статті також перераховані українські роботи, що, як сказано, «по справжньому вирізняються незвичайністю» митців Арсена Савадова та Артема Волокітіна.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG