Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція та влада щодо Тимошенко – хто кого «перекомпромісить»?


Київ – До поступок в «питанні Тимошенко» готові, але заважає деструктивна поведінка опонентів. У цьому переконують опозиціонери та провладні депутати, звинувачуючи одне одного у намаганні зірвати підписання угоди про євроасоціацію у Вільнюсі. Тим часом спостережна місія Кокса-Кваснєвського ще не втратила надію на здатність Верховної Ради дійти згоди. А політологи констатують брак готовності до компромісу з боку Юлії Тимошенко.

За рекомендацією президента Європейського парламенту Мартіна Шульца конференція президентів Європарламенту одноголосно ухвалила продовжити мандат спостережної місії Кокса-Кваснєвського до самого Вільнюського саміту «Східного партнерства», який відбудеться 28 листопада.

Давайте зробимо наступний тиждень історичним, а не політичним
Пет Кокс
Олександр Квасневський і Пет Кокс вважають, що наразі зарано остаточно вирішувати, чи виконала Україна всі умови ЄС для підписання на саміті угоди про асоціацію. Квасневський оцінив шанси підписання як 50 на 50. «Давайте зробимо наступний тиждень історичним, а не політичним», – закликав Кокс.

Наступного тижня спостережна місія 27-й раз прибуде в Україну. Для уникнення провалу у Вільнюсі Верховній Раді залишилося ухвалити три закони. Стосовно двох із них (про прокуратуру і змін до виборчого законодавства) компроміс цілком можливий, але каменем спотикання залишається третій – про лікування ув'язнених за кордоном.

«Партія регіонів та Янукович зробили все, щоб зірвати підписання угоди про асоціацію з ЄС»

Європейські партнери не відступлять від вимоги вирішити «проблему Тимошенко» та інших умов, підкреслив у коментарі Радіо Свобода заступник голови депутатської фракції «Батьківщини» Сергій Соболєв. А судячи з того, що відбулося у Верховній Раді в середу (безрезультатне позачергове пленарне засідання) і в попередні кілька днів, Партія регіонів та президент Віктор Янукович зробили все, щоб зірвати підписання угоди про асоціацію з ЄС, вважає опозиційний парламентар.

Повинна змінитися позиція Партії регіонів, яка стоїть на своєму і вважає, що 15-й рік повинен пройти без Тимошенко, як впливового політика
Сергій Соболєв
«Ці три питання, починаючи з «питання Тимошенко» – це, дійсно, ті питання, без яких підписання угоди про асоціацію є неможливим. І тому європейські партнери запропонували свої варіанти вирішення, зокрема, законопроект депутата Анжеліки Лабунської. Відтоді нічого не змінилося. Єдине – повинна змінитися позиція Партії регіонів, яка стоїть на своєму і вважає, що 15-й рік повинен пройти без Тимошенко, як впливового політика», – сказав Сергій Соболєв.

«Якщо не буде цього шулерства опозиції, то ми можемо просунутися»

Але член робочої групи з підготовки законопроекту про можливість лікування засуджених за кордоном, депутат від Партії регіонів Володимир Олійник відкидає звинувачення опозиції. За його словами, провладні депутати налаштовані максимально компромісно. А торпедують вирішення «питання Тимошенко» якраз парламентарі, котрі називають себе її соратниками.

Засуджений знайшов для себе кошти на лікування за кордоном, а що робити потерпілому? Ми ж повинні прописати закон уніфікований, а не під конкретну особу
Володимир Олійник
«Оце якраз є така провокативна поведінка. Тому, якщо не буде цього шулерства, то ми можемо просунутися. Але ми (депутати-регіонали – ред.) відстоюємо багато позицій, які вони (опозиціонери – ред.) не сприймають. Зокрема, засудженому потрібно погасити борг. Засуджений знайшов для себе кошти на лікування за кордоном, а що робити потерпілому? Ми ж повинні прописати закон уніфікований, а не під конкретну особу. А перетворювати державу на таке посміховисько, щоб підписати закон під одну людину і дати шанс іншим уникати відбування покарання, ми не буде ухвалювати таких рішень», – запевнив Володимир Олійник.

«Якщо асоціація не підписується, отоді Тимошенко гарантовано залишається за ґратами»

Зі свого боку, політолог Костянтин Матвієнко зазначив, що Юлія Тимошенко сама могла б погодитися залишитися за ґратами в Україні заради підписання наприкінці листопада у Вільнюсі угоди про асоціацію з ЄС. Такий крок міг би зрештою принести користь не лише українській державі, а й особисто екс-прем’єрові, яка в такому разі отримала б вагомі шанси вийти на волю.

Якщо підписується асоціація, то тоді важелів тиску на український режим щодо свободи Юлії Тимошенко у Європи з’являється набагато більше, ніж є зараз
Костянтин Матвієнко
«Річ у тому, що якщо підписується асоціація, то тоді важелів тиску на український режим щодо свободи Юлії Тимошенко у Європи з’являється набагато більше, ніж є зараз. А от якщо асоціація не підписується, отоді вона гарантовано залишається за ґратами. Тому асоціація – це не тільки в інтересах всієї країни, а в даному разі – і в інтересах цього конкретного політика. Сподіваюся, що вона все ж таки таку заяву зробить, і опозиція цю заяву підтримає», – сказав Костянтин Матвієнко.

А як констатував народний депутат Анатолій Гриценко, із тексту спільної заяви європейських партнерів видно, що Європарламент вимушено погодився з тим, що Янукович, хоч і має на те повноваження, відмовився одноосібно милувати Тимошенко.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG