Доступність посилання

ТОП новини

«Список Царьова» спрямований проти Януковича? (Огляд преси)


Київ – Євромайдан став головною подією року, що минає. Відтак журналіст газети «Сегодня» вважає за необхідне підсумувати його наслідки та виявити деякі закономірності. По-перше, сила дії « Беркута» дорівнює силі революційного протидії. Чим сильніше українська влада тисне на революціонерів, тим сильнішими вони стають. По-друге, революційна енергія мас не трансформуватися в енергію вождів. У ході революції українська опозиція, на думку журналіста, не виправдала сподівань. Її лідери не вели за собою бунтівний народ, а плелися в хвості і ледве встигали за подіями, що розвивалися. Також автор статті вважає, що до подій на Майдані прислухався закордон, натомість не почула влада. Українське керівництво ніби живе в іншій реальності і не йде на очікувані поступки. У підсумку вітчизняним революціонерам залишається сподіватися все на той же закордон. А раптом допоможе: введе санкції, заблокує рахунки високих чиновників і спровокує падіння Януковича. Інакше нічого не вийде, зазначає газетяр. Хіба що буде терміново відкритий якийсь новий революційний закон. Стаття називається «Закони революції».

Вже до осені наступного року Україна може отримати нову Конституцію. Як інформує газета «Сегодня», Конституційна асамблея на чолі з Леонідом Кравчуком закінчила роботу над текстом цілісної концепції змін до Основного закону. Головні зміни такі: суддів призначатиме тільки президент (зараз Рада). Парламенту натомість дадуть можливість призначати і звільняти членів Кабміну (нині це право президента). А ось більше можливостей ініціювати імпічмент президента Раді не дали. Докладніше про це йдеться в матеріалі «Восени Рада може змінити Конституцію».

Верховна Рада увійде в 2014 рік паралізованою, стверджує «Комерсант Україна». Опозиція та представники більшості не мають наміру шукати компроміс і будуть намагатися переламати ситуацію на свою користь за рахунок позафракційних депутатів. Експерти газети вважають, що у народних депутатів є можливість подолати політичну кризу за допомогою внесення змін до Конституції і повернення до парламентсько-президентської форми правління. Заголовок матеріалу – «Нічому не Рада, або на парламент чекає непростий рік».

«Список Царьова» – остання скандальна й активно обговорювана в Україні тема. Сам депутат-регіонал зараз у зеніті слави. Але вже в надто одіозному світлі. Як нагадує газета «День», регіонал звернувся із запитом до СБУ та МЗС, щоб ці структури заборонили в’їзд до України 36 громадянам Грузії, США та Євросоюзу. Для чого це робиться? Експерт газети вважає, що це – початок широкої системної провокації проти керівництва країни, президента Януковича, в цілому України, щоб спровокувати подальше напруження в напрямку Заходу. Це також намагання якомога більше ізолювати Україну від можливого повернення до європейської інтеграції. Про можливі наслідки йдеться в публікації «Нова «порція» провокацій проти президента, або «Чому з’явився «список Царьова»?».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG