Доступність посилання

ТОП новини

В Україні розпочався індивідуальний терор – львівські журналісти


Львів – Львівські журналісти висловили свою солідарність з колегою, громадською активісткою Тетяною Чорновол, яка була жорстоко побита вночі 25 грудня. Представники ЗМІ вимагають від правоохоронців чесного розслідування і закликають усіх колег солідаризуватись.

Більше ніж сто львівських журналістів зібрались на Майдані у Львові, щоб висловити позицію проти побиття громадської активістки, журналістки Тетяни Чорновол. «Людина у цій країні стала розмінною монетою. Хто захистить?» – ці слова стали головним гаслом акції.

Журналісти говорили біля сцени Євромайдану у Львові, а не на сцені. Бо працюють на львівському Майдані другий місяць серед людей. Вістка про побиття колеги шокувала.

Міністр має піти у відставку

Журналіст Микола Савєльєв каже, що нині немає журналістських організацій в Україні, які б захистили представників ЗМІ. Він вважає, що міністр Віталій Захарченко має піти у відставку.

«Сьогодні б’ють її, а завтра нас, а підстав можна знайти багато. Зараз кажуть, що це було ДТП. Під ДТП можна підвести будь-що, але бити людину навіть якщо це ДПТ?.. Це ж до чого треба довести, щоб родичі боялись міліції віддати відеореєстратор. Тому що всі розуміють, що міліція зітре запис. То що це за правоохоронні органи, це силові органи», – каже Микола Савєльєв.

Журналісти мають солідаризуватись

Реакція львівських журналістів на побиття колеги одностайна – таке не припустиме у країні посеред Європи, у ХХІ столітті, коли говорять про демократичні принципи, а б’ють людину.

Журналіст Отар Довженко вважає, що всі випуски газет, ефіри новин потрібно присвятити темі побиття громадських активістів, зокрема і Тетяни Чорновол.

«Має бути якнайбільший розголос не лише тут, а якнайширший», – наголосив журналіст.

Львівські журналісти підтримали звернення руху «Стоп цензурі» і присвятять випуски новин і політичних програм, номери видань темі переслідування і репресіям проти активістів Євромайдану.
Також вони вимагають від правоохоронних органів об’єктивного розслідування у справі побиття журналістки, назвати виконавців, замовників і причину.

Львівські журналісти закликали своїх колег по усій Україні солідаризуватись і підтримати Тетяну Чорновол. Бо нині професійна журналістика в Україні стає небезпечною і розпочався індивідуальний терор щодо активістів Майдану.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG