Доступність посилання

ТОП новини

Закон Колесніченка-Олійника «злизаний» із російських законів – Бущенко


Закон Колесніченка-Олійника «злизаний» із російського – Бущенко
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00
Виконавчий директор Української Гельсінської спілки Аркадій Бущенко заявляє, що закон регіоналів Вадима Колесніченка й Володимира Олійника у низці положень є фактичним дублюванням законодавчих ініціатив, апробованих раніше у Росії.

«Непереварена каша, яку виклали у вигляді закону. Те, що там більш-менш прописано – це просто «злизане» з російських законів, а інше – це просто така невротична реакція або пана Колесніченка, або, я вже так розумію, частини депутатського корпусу на ті всі події, що відбувалися зараз», – заявив Бущенко в інтерв’ю Радіо Свобода.

Правозахисник нагадав про так званий закон про іноземних агентів, ухвалений раніше у Росії.

За словами Аркадія Бущенка, «більшість організацій в Україні отримують фінансування на свою діяльність з іноземних джерел». «Наша держава не має коштів для того, щоб виховувати, зрощувати громадянське суспільство», – пояснив він.

Він також припустив, що на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради ніхто реально не рахував кількість голосів, відданих за той чи інший законодавчий акт. «Цифра 235 депутатів означає, що їх ніхто не рахував, а це просто завчасно написана цифра, яка має бути для прийняття цих законопроектів», – вважає Бущенко.

Ухвалений на засіданні у четвер закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», зокрема, криміналізує наклеп і запроваджує поняття «громадське обʼєднання, що виконує функції іноземного агента».
XS
SM
MD
LG