Азербайджан
Посол Азербайджану в Україні Ейнулла Медеті: «Територіальну цілісність України не можна порушувати. Ми підтримуємо територіальну цілісність України та недоторканність її кордонів».
Британія
Британія попереджає, що дії Росії їй «дорого обійдуться», але торгових санкцій немає.
Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон попередив російського президента Володимира Путіна, що Росії доведеться «дорого заплатити», якщо Кремль не змінить курс щодо України. Але фото, ймовірно, офіційного документа, який заносили на Даунінг стріт у понеділок (3 березня) викликало справжній переполох, бо в ньому йшлося про те, що Лондон, по суті, виступає проти перешкод у торгівлі з Росією. У документі йдеться, що Британія не повинна підтримувати торгових санкцій... або закривати фінансовий центр Лондона для росіян». Даунінг-стріт відмовився від коментарів.
Вірменія
Вірменія, воєнний союзник Росії за договором ОДКБ, не висловила офіційної точки зору щодо ситуації в Україні.
Європейський союз
Міністри закордонних справ Європейського союзу під час зустрічі у Брюсселі в понеділок (3 березня) спільно закликали Москву повернути свої війська на свої бази і пригрозили зупинити переговори щодо лібералізації візового режиму та економічного співробітництва. Але вони дали зрозуміти, що вони не запровадять санкції, подібно до Сполучених Штатів. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав до більшого підключення дипломатії, зі словами «кризова дипломатія – це не слабкість». Міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс сказав, що «санкції не на часі». Деякі цифри пояснюють різницю в діях союзників: товарообіг між Росією і країнами ЄС становить 460 мільярдів американських доларів на рік, у той час торгівля США з Росією складає лише 40 мільярдів доларів.
Казахстан
Казахстан висловив глибоке занепокоєння щодо ситуації в Україні. Подальша ескалація тертя може призвести до непередбачуваних наслідків на регіональному та глобальному рівні. Казахстан закликав відмовитися від силових варіантів врегулювання ситуації в Україні, заявив офіційний представник МЗС Казахстану Жанболат Усенов.
НАТО
Варшава спонукала НАТО провести позачергові засідання щодо України, заявивши, що криза створює загрозу для Польщі. Остання зустріч тривала в понеділок (3 березня) на чотири години довше, ніж було заплановано, бо союзники не могли домовитися про спільну заяву.
Нові країни-члени, які тільки нещодавно залишили орбіту Москви, так само Великобританія і Сполучені Штати, вимагали жорсткого попередження для Росії. Але Франція і Німеччина вважають за краще більш поміркований тон. Німеччина вважає, що з росіянами ще можна говорити, не вдаючись до погроз та ультиматумів. Тим часом німецькі чиновники заперечували повідомлення зі США, що Меркель в понеділок сказала в телефонній розмові з президентом США Бараком Обамою, що Путін втратив зв’язок з реальністю.
Німеччина
Берлін пропонує «контактну групу». Німеччина розраховує, що канали комунікації між Києвом і Москвою для деескалації кризи має розблокувати «контактна група». На думку Берліна, якому важливо зберегти джерело надходжень майже 40 відсотків своєї нафти і газу, «контактна група» могла б складатися з держав і міжнародних організацій. Прес-секретар канцлера Анґели Меркель заявив в понеділок (3 березня), що ініціатива досі була обмежена лише одним телефонним дзвінком між канцлером і президентом Росії Володимиром Путіним.