Нині головна тема в ЗМІ – небезпека реальної війни в довколишніх із Кримом областях. Як не дозволити агресії Росії перекинутися на материкову Україну? Чи є шанс врятувати Крим? Та як взагалі жити в передвоєнних умовах окупації? Як наголошує дописувач газети «День», сьогодні саме медіа відсутністю державницької «лінії поведінки» підвищують градус сепаратистської напруги в суспільстві, анонсують проросійські мітинги, маніпулюють думкою громадян. Наприклад, в Одесі, прикриваючись необхідністю «балансу думок», ЗМІ надають ефіри сепаратистам. А в Запоріжжі – активіст Південно-східного фронту, головний редактор місцевої газети звертається до Януковича як до єдиного легітимного президента. А місцевий приватний канал, повідомляючи про Крим, цитує сайт Кремля. Чи розуміють журналісти свою відповідальність за результати таких дій? – запитує дописувач у матеріалі «Хто «підігріває» настрої?».
Газета «Сегодня» вирішила підбити проміжні «кримські підсумки» і задала експертам 8 важливих питань, попросивши оцінити різні аспекти: від перспектив повернути півострів до подальших військових планів Путіна. Зокрема, на питання – чи є можливість в України вивезти держвласність з Криму, експерти видання вважають, що спробу Кремля приватизувати майно півострова можна зупинити тільки шляхом дипломатичних переговорів.
З чим підуть на вибори 25 травня кандидати в президенти? На думку політологів, з якою знайомить читачів газета «Сегодня», загальними гаслами для кандидатів стануть: збереження єдиної країни, повернення Криму, потужна армія, люстрація влади, децентралізація влади – реформа місцевого самоврядування, стабільне економічне зростання. А більшість, але не всі, ймовірно, додадуть – можливий вступ до НАТО і зближення з Заходом.