Доступність посилання

ТОП новини

Співробітники ФСБ Росії брали участь у плануванні «операції» на Майдані – СБУ


Організація масових убивств людей, відбувалася під керівництвом Януковича - Наливайченко

Глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявляє, що є всі підстави вважати, що групи співробітників ФСБ Росії брали участь у плануванні і здійсненні заходів щодо так званої «антитерористичної операції» в Києві під час масових акцій протесту в лютому 2014 року.

«У нас є обґрунтовані підстави вважати, що саме ці групи, що перебували на одному з полігонів СБУ, брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції», – сказав він на прес-конференції за попередніми підсумками розслідування масових вбивств у центрі Києва 18-20 лютого.

За його словами, для цих груп, було виділене проживання і охорона, а також урядовий зв’язок, а екс-голова СБУ Олександр Якименко «неодноразово приїжджав на доповідь до цих груп».

«Для нас дуже важлива відповідь Слідчого комітету Росії. Нас цікавить два питання. Перше – 20-ті числа грудня 2013 року: полігон СБУ, 26 співробітників ФСБ Російської Федерації. Просимо надати відповідь, що робили, їхні звання і посади. Середина січня 2014 року – 6 співробітників, громадян Російської Федерації – що робили, з якими завданнями і що планували?», – сказав Наливайченко.

За його словами, «антитерористична операція», оголошена колишнім керівництвом країни в лютому, «є фактично організацією масових вбивств людей» під час акцій протесту в центрі Києва і здійснювалася «за прямого керівництва колишнього президента Януковича».

Крім того, як заявив Наливайченко, СБУ встановила і передала Генпрокуратурі інформацію про те, що в 20 числах січня в аеропортах «Гостомель» і «Жуляни» приземлялися транспортні літаки з Росії. «Вони привезли для організації знищення протестувальників 5100 кілограмів вибухівки, спеціальних засобів і додаткової зброї».

За словами голови СБУ, зараз «важливо встановити, хто замовляв».
Майдан розстрілювала спеціальна рота «Беркута» – Аваков


МВС: «тітушок» координували Захарченко, Зубрицький, Чеботарьов, Рогозін
XS
SM
MD
LG