Доступність посилання

ТОП новини

Від Кличка до Порошенка перетікає приблизно 40% виборців – Бекешкіна


Ірина Бекешкіна
Ірина Бекешкіна
Київ – Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів на посаду президента. З понад сорока претендентів зареєстровано 23 кандидати. Більшість із них раніше не балотувалися в президенти. Експерти зазначають, що значна частина виборців досі не визначилася і припускають, що в ході кампанії можуть відбуватися зміни електоральних уподобань.

Одна з найбільших інтриг передвиборної кампанії – як розподіляться голоси проросійського електорату, а також симпатиків Віталія Кличка. Попри те, що він підтримав кандидатуру Петра Порошенка, експерти вважають, що далеко не всі прихильники Віталія Кличка проголосують за цю кандидатуру. Директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна відзначає, що електорат Віталія Кличка неоднорідний, тож його виборці розділять голоси між трьома кандидатами.

«Більшість його відсотків перетікає до Порошенка. Але не всі, звичайно, не всі. Десь приблизно відсотків 40. Але частині важко сказати, куди і як – вони ще не визначились. Трохи перетікає і Тігіпку, трохи перетікає і Тимошенко», – вважає Ірина Бекешкіна.

Частина прихильників Кличка змінюватиме політичні уподобання аж до дня виборів. При цьому, політолог Олексій Кошель припускає, що частина прихильників лідера УДАРу може віддати свої голоси за Юлію Тимошенко.

«Я не вважаю, що виборці Кличка автоматично перетечуть до Порошенка. Значна кількість виборців Кличка перетече, швидше, до Юлії Тимошенко. У них є схожість між їхньою риторикою, скажімо, ходами виборчими, які вони схильні робити. І ті, й інші ставку саме роблять на молодого виборця, проводять окремі кампанії і так далі», – зазначає Олексій Кошель.
Значна кількість виборців Кличка перетече, швидше, до Тимошенко
Олексій Кошель

У пошуку раціонального кандидата

Російська окупація Криму не лише зменшила кількість проросійського електорату, але й вдарила по рейтингах проросійських політиків і в інших регіонах.

«Втратять свої відсотки кандидати, які, скажімо, від Партії Регіонів чи від тих регіонів, де підтримували раніше Партію регіонів. Ясно, що не отримає своє Тігіпко, а головне, комуністи своє недоотримають. Ми забуваємо про Симоненка, а він свої 5% має», – каже директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.
Олег Покальчук
Олег Покальчук

Зараз значна частина електорату на Сході та Півдні ще не знають, за кого голосуватимуть. Тож, їхній вибір може істотно вплинути на результати виборів. Соціальний психолог Олег Покальчук вважає, що на цьогорічних виборах українці зроблять значно раціональніший вибір, ніж на попередніх.
Зараз російський вектор відпав – з’явився чіткий ворог
Олег Покальчук


«Зараз російський вектор відпав – з’явився чіткий ворог. Тобто, європейський вибір перестав бути можливістю, а став необхідністю. І ця необхідність буде диктувати раціональну складову процесу. Система координат стала більш раціональною, і ця система просто витягне назовні кандидата, який мусить бути раціональним», – каже він.

Усі експерти сходяться на думці, що явка виборців на позачергових президентських виборах буде високою.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG