Доступність посилання

ТОП новини

Донецькі сепаратисти закріпилися в захопленій адмінбудівлі


У Донецьку сепаратисти переночували у приміщенні облради, забарикадувались шинами і меблями, вигнали з будівлі журналістів та міліціонерів. Біля облради всю ніч було близько 200-300 людей. При цьому ніч пройшла достатньо спокійно – міліція та СБУ не пішли на штурм будівлі.

Сепаратисти, що напередодні захопили будівлю, поставили ультиматум депутатам облради щодо проведення прямо вночі позачергової сесії або ж вони зберуть делегатів із міст області для утворення власної ради. Депутати у необхідній кількості не зібрались, тож очікується, що о 12 годині до облради спробують звезти представників із регіону.

Як заявляли самі активісти-сепаратисти, основна мета – протриматись у будівлі 48 годин. При цьому, міліція не пробувала повернути будівлю. Як розповідають мешканці, по місту під ранок бачили групи молодиків по 2-3 людини чи то з битками, чи то зі сталевими прутами.

Після облради сепаратисти захоплять один із донецьких телеканалів?

Судячи з одного з каналів радіозв’язку, яким користуються сепаратисти, вони закликають людей із Харкова та Луганська приїхати у Донецьк для підтримки. Крім того, з розмов на тому ж каналі стало відомо, що з російського міста Краснодара хочуть відправити близько тисячі людей у Донецьк.

Також вночі обговорювали плани захопити один із місцевих телеканалів. Хоча сепаратисти поки що зійшлися на тому, що не мають кваліфікації, щоб власноруч налаштувати все обладнання для виходу в прямий ефір. Проте ідею остаточно не покинули.

Позиція міліціонерів досі незрозуміла, чимало донеччан розчарувались у правоохоронцях, адже вони не заважають сепаратистам у штурмі будівель, більше того – вони нікого не затримують на місці. Прихильники Росії повідомили, що два десятки міліціонерів залишились з активістами у будівлі. При цьому офіційно міліція заявляє, що залишається на боці закону. Є також інша версія поведінки силовиків, озвучена ними ж – запобігання ескалації конфлікту та насиллю. Саме тому, за версією МВС, донецька міліція так легко здає держбудівлі та інші об’єкти. СБУ та місцева влада себе досі не проявили.

Дивитись коментарі (30)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG