Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 09:36

США та ЄС вбачаютьу подіях на Сході України російський слід


Катрін Аштон
Ситуація у східних регіонах України викликала чергову хвилю занепокоєння на Заході. У Вашингтоні дії сепаратистів прямо пов’язали з тиском Росії, а у Євросоюзі Москві порадили утриматися від будь-якої підтримки сепаратистських настроїв на Сході і нагадали про санкції. Тим часом російське МЗС закликає припинити звинувачувати Росію в усіх українських проблемах.

Є чіткі докази того, що частина активістів сепаратистського руху у Донецьку, Харкові і Луганську, по-перше, були немісцевими, по-друге, отримували гроші за свою так звану громадську активність. Таку заяву зробили у Вашингтоні. На уточнювальне запитання журналістів, чи мова йде про фінансування сепаратизму з Росії, речник Білого дому Джей Карні не відповів. Але наголосив: події на Сході України – результат зростання тиску Росії на Україну.

«Ми закликаємо президента Путіна і його уряд припинити зусилля з дестабілізації ситуації в Україні. Ми застерігаємо від подальшого військового втручання. Ми чітко дали зрозуміти: якщо Росія повторно вдасться до кроків, якими порушить територіальну цілісність України і її суверенітет, у цього будуть наслідки», – сказав він.
Ми закликаємо президента Путіна і його уряд припинити зусилля з дестабілізації ситуації в Україні
заява Білого дому
У Білому домі зазначили, що США вже вдалися до санкцій проти низки росіян, і наступним кроком можуть стати обмеження, які торкнуться конкретних секторів російської економіки.

Політичні вимоги мають втілюватися мирно ЄС

Про ще один, найболючіший, етап санкцій нагадали і в Євросоюзі. Речник німецького канцлера Штеффан Зайберт повторив заяву Ангели Меркель, зроблену на вихідних, що попри всі непорозуміння між членами ЄС, у разі ескалації Росією ситуації в Україні країни Євросоюзу будуть однаково жорсткі у своїй відповіді Москві.

Речниця верховного комісара ЄС у закордонних справах Майя Коціянчич наголосила на тому, що для України зараз украй важливо стабілізувати ситуацію всередині країни.

«Ми ретельно моніторимо ситуацію і стурбовані всім цим. Я хочу нагадати, що будь-які політичні вимоги в Україні мають втілюватися ненасильницькими методами. Це означає – відповідно до демократичних стандартів і принципу верховенства права», – зазначила речниця єврокомісара Катрін Аштон.
«Події у східних областях України – «не випадковий збіг»

Тим часом у самій Росії будь-які закиди на свою адресу спростовують. «Досить вказувати на Росію, звинувачуючи її в усіх бідах сьогоднішньої України. Український народ хоче почути від Києва чітку відповідь на свої запитання. Час дослухатися до цих законних вимог», – заявив речник російського МЗС Олександр Лукашевич.

Водночас із самим міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим уже поговорив його американський колега Джон Керрі. За даними з Держдепартаменту США, Росію поінформували про те, що не вважають події у східних областях України «випадковим збігом».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG