Доступність посилання

ТОП новини

У Криму напали на Меджліс через прапор України


Вахтерка Меджлісу скидає з будівлі кримський прапор, вивішений сепаратистами замість прапора України, 21 квітня 2012 року
Вахтерка Меджлісу скидає з будівлі кримський прапор, вивішений сепаратистами замість прапора України, 21 квітня 2012 року
У Меджлісі кримськотатарського народу повідомили про напад у понеділок на його будівлю місцевих проросійських сепаратистів через державний прапор України, що був вивішений на будівлі.

Як повідомила сайтові «Крим.Реалії» прес-секретар Меджлісу Ліля Муслімова, нападники з лав незаконної так званої кримської «самооборони» увірвалися до приміщення, щоб зняти прапор України і встановити натомість регіональний кримський.

При цьому до самої Муслімової, а також до вахтерки і бухгалтера, які на час нападу були у приміщенні, нападники застосували силу. Вони також погрожували кримським татарам, починаючи від нецензурної лайки й закінчуючи заявами, що вони «надовго відправлять кримських татар до Узбекистану», повідомила прес-секретар.

За повідомленнями, нападники забрали знятий ними прапор України з собою. Після їхнього відходу представники Меджлісу скинули з будівлі вивішений нападниками кримський прапор, таким чином на ній залишився тільки національний прапор кримських татар.

У неділю прапор України на будівлі Меджлісу став приводом для призначеного Москвою в. о. губернатора окупованого Криму Сергія Аксьонова заявити, що кримські татари – «провокатори» й мали б «їхати геть». «Якщо Меджліс і далі буде провокувати, то доведеться визнати цю групу екстремістською. Вони провокують міжнаціональну ворожнечу», – заявив Аксьонов у твітері.

Державний прапор України знову вивісили на ній у суботу з нагоди повернення до Криму, вперше з часу окупації півострова Росією, лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, який очолював Меджліс донедавна. Це вже того ж дня викликало візит поліції окупаційної влади, яка заявила, що отримала сигнал від «небайдужих громадян».

Цей прапор зняли було з будівлі Меджлісу, побоюючись провокацій, після анексії українського Криму Росією.
XS
SM
MD
LG