Доступність посилання

ТОП новини

ЄС розширив санкції ще на 15 осіб (перелік)


Європейський союз опублікував список 15 осіб, які стають мішенню свіжих санкцій у зв’язку з їхньою роллю в кризі України. Список, оприлюднений 29 квітня, збільшує загальну кількість людей, чиї активи заморожують, і яким не буде дозволений в’їзд на територію ЄС, до 48 осіб.

Раніше повідомляли, що у понеділок США запровадили санкції щодо 7 росіян та 17 російських компаній. Євросоюз зі свого боку обмежився лише додаванням 15 нових імен до свого «чорного списку». Це імена відповідальних за анексію Криму і за сприяння нестабільності на сході та півдні України, серед інших, опублікували 29 квітня в Офіційному журналі ЄС.

«Ці санкції схвалили одностайно держави-члени. Їх виконують держави-члени. Це інструмент зовнішньої політики, який ми використовуємо поряд з іншими заходами, які ми в даний час вживаємо, щоб побачити вирішення нинішньої кризи», – сказала речниця голови європейського дипломатичного корпусу Майя Коціанчич.

Оновлений список людей, проти яких вживають санкції, включає в себе генерала Валерія Герасимова, якого названо головою російської військової розвідки (ГРУ).

До списку входить також Ігор Стрєлков (Ігор Гіркін), член ГРУ, який, за даними ЄС, причетний до інцидентів у місті Слов’янськ, що на Донеччині.

Віце-прем’єр міністр Дмитро Козак, який контролював нагляд за процесом інтеграції Криму до Російської Федерації, є також одним із тих, хто був залучений до російської анексії півострова, нарівні з виконуючим обов’язків губернатора Севастополя Сергієм Меняйлом, офіційним представником президента Росії в Криму Олегом Бєлавєнцевим та міністром російського уряду з кримських питань, Олегом Савельєвим.

Крім того, ЄС вніс до чорного списку двох жінок – Ольгу Коватіді, члена Ради Федерації Росії від анексованої Автономної Республіки Крим, та Людмилу Шевцову, заступника голови Державної думи Росії.

Незадоволена Москва

Москва відреагувала, сказавши, що ЄС «має бути соромно», і що санкції не допоможуть стабілізувати нестійку ситуацію в Україні.

«Нова частина санкцій проти російських і українських громадян, ухвалених Європейським союзом, не може не викликати відторгнення. Замість того, щоб змусити українську кліку сісти за стіл переговорів з півднем та сходом України про майбутню організацію країни, наші партнери йдуть на поводу Вашингтона та вигадують все нові й нові недружні жести щодо Росії», – сказав офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич.

Четвірка захоплювачів і самопроголошених

На відміну від розширеного списку санкцій США від 28 квітня, який включає в себе кілька людей, близьких до президента Росії Володимира Путіна, свіжі санкції ЄС в основному націлені на осіб низького рейтингу.

Список ЄС також включає проросійських сепаратистських лідерів в Криму і в східних містах України.

Серед них Герман Прокопів і Валерій Болотов. Обидва взяли участь у захопленні будівлі регіонального відділення луганської Служби безпеки України.

Також у списку Андрій Пургін та Денис Пушилін – їх названо головою та прес-секретарем самопроголошеної «Донецької народної республіки».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG