Доступність посилання

ТОП новини

Віце-прем'єр Росії пообіцяв повернутися в Румунію на бомбардувальнику і заявляє про плебісцит в Придністров'ї


Віце-прем'єр-міністр російського уряду Дмитро Рогозін
Віце-прем'єр-міністр російського уряду Дмитро Рогозін
Спеціальний представник президента Російської Федерації з питань Придністров'я Дмитро Рогозін віз з Молдови до Росії підписи жителів Придністров'я за визнання Придністровської Молдавської Республіки. Однак молдавські правоохоронці вилучили всі коробки з цими підписами з літака, яким мав летіти Рогозін.

Про це йдеться в повідомленнях у Twitter Дмитра Рогозіна та його помічника Дмитра Лоскутова.

Дмитро Рогозін написав: «Вчора зібрані підписи нам передали активісти «Союза русских общин». Крім того, російський віце-прем’єр зазначив, що «кращої реклами цьому народному плебісциту придумати складно», ніж вилучення підписів.
Дмитро Лоскутов, своєю чергою, повідомив, що коробки з підписами вилучили молдавські силовики.

«Молдовські специ оглянули борт, на якому мав вилітати до Москви Рогозін і описали коробки з підписами придністровців за визнання ПМР», – написав Лоскутов.

«Представників посольства Російської Федерації та мене до огляду та опису багажу не допустили. Коробки з підписами вивезли в невідомому напрямку», – описує ситуацію помічник Рогозіна.

Дмитро Рогозін також заявив, що Румунія й Україна заборонили його літаку скористатися їхніми повітряними просторами. Румунська сторона це зробила на тій підставі, що він перебуває в списку осіб, щодо яких ЄС запровадив санкції. МЗС України спростувало те, що українська сторона забороняла повітряному судну, на борту якого перебував Рогозін, користуватися повітряним простором України.

Крім того, у своєму Twitter віце-прем’єр-міністр російського уряду Дмитро Рогозін так прокоментував дії Румунії: «Так, панове румуни, ми вам скоро все пояснемо, хто ви такі й що ми про вас думаємо». Він також пообіцяв наступного разу прилетіти до Румунії на ТУ-160, що є різновидом військового літака – стратегічним бомбардувальником-ракетоносцем.

МЗС Румунії закликало російську владу роз’яснити, що відбувається: «МЗС Румунії вважає, що погроза російського віце-прем’єр-міністра використати стратегічний бомбардувальник в нинішньому регіональному контексті є дуже серйозною заявою. Міністерство закликає владу в Москві, російське МЗС публічно повідомити, чи є заяви пана Рогозіна офіційною позицією російського уряду щодо Румунії як члена ЄС та НАТО»

Заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу застеріг Кремль від збурення проросійських сил у Молдові в той час, як Київ намагається вгамувати спалахи сепаратизму на Сході України. Він закликав Москву поважати територіальну цілісність цієї країни й наголосив, що НАТО поставиться «вкрай негативно» до будь-яких спроб зблизити невизнаний режим Придністров’я з Росією.
XS
SM
MD
LG