Роман і Тетяна зі своєю чотирирічною донечкою Марічкою приїхали з Криму у Львів два місяці тому, ще до проведення так званого референдуму. Подружжя переселилось з Севастополя у місто Лева з огляду на небезпеку. Їх лякала велика кількість озброєних людей на вулицях.
«Зараз у Криму не вистачає продуктів, черги на пошті за пенсією, закриті банки», - каже Тетяна.
Подружжя орендує помешкання у Сихівському районі Львова, а у місяць це 3 тисячі гривень. Роман фрілансер, тому сім’я дає собі раду. Кримські татари швидко адаптувались у Львові, оскільки звикли до переїздів – працювали і мешкали раніше у Москві, потім недовго у Києві. Останні чотири роки – у Севастополі. Єдине – сумують за рідними і друзями, які залишились у Криму.
Проголосувати – це обов’язок
Роман і Тетяна вважали своїм обов’язком взяти участь у виборах президента. Адже є громадянами України і хочуть творити разом із усіма історію своєї країни. Ці президентські вибори називають найважливішими і, водночас, найскладнішими в історії незалежності держави.
«Надіємось, що буде єдина держава, що з приходом нових відповідальних політиків ситуація зміниться. Для мене це важливий день, надіюсь, що все буде краще», – каже Роман.
Подружжя не очікує, що новий президент України зможе повернути Крим. Бо Роман і Тетяна розуміють, що цей процес наразі незворотній.
Втім кримські татари сподіваються, що новий президент подбає про статус таких людей, як вони, котрі переселились на материкову Україну і мають певні труднощі з отриманням документів. Подружжя у Крим повертатись не планує.