МВФ вже може відзначити перші кроки у впровадженні непопулярних, проте дуже потрібних економічних реформ в УкраїніЖером Ваше
Думаю, уряд зараз обмірковує, як краще використати надані йому кошти та можливості, а також намагається долучити до процесу громадські організації та активістів. МВФ вже може відзначити перші кроки у впровадженні непопулярних, проте дуже потрібних економічних реформ в Україні. Утім, саме суспільство мусить допомогти владі не втратити і не розгубити перші успіхи реформування.
– Яким саме чином, на Вашу думку, українське суспільство може підштовхувати уряд до реформування країни?
– Запорука успіху – суспільний діалог: необхідно пояснювати людям необхідність тих чи інших змін. Зокрема, наскільки мені відомо, планується масштабна інформаційна кампанія про доцільність підвищення тарифів на газ для населення. І це важливо, адже питання подорожчання може легко викликати занепокоєння в суспільстві. Є мільйон причин, чому реформи у сфері енергозабезпечення необхідні, і зростання ціни на російський газ – лише одна з них. Попередній уряд просто систематично відкладав це підвищення тарифів. Натомість реформування країни зараз розкриє нові перспективи співпраці України та ЄС, наприклад, спрощення торгівлі.
– У чому переваги підписання угоди про зону вільної торгівлі для України?
Не можна починати реформи, а потім через два-три роки повертатися до старих схем. МВФ чекає від України послідовності. Люди повинні розуміти: хоча зараз ці реформи є «шоковою терапією», проте в довготривалій перспективі принесуть лише благо для української економікиЖером Ваше
Мені імпонує, що новий український уряд чесно озвучив ті труднощі, з якими йому та суспільству доведеться зіткнутися на шляху змін. Вони називають речі своїми іменами, це добре. Час від часу усім доводиться озвучувати «гірку правду», це непросто. Проте радив би зосереджуватися не лише на проблемах, а й на успіхах. Люди повинні розуміти: хоча зараз ці реформи є «шоковою терапією», проте в довготривалій перспективі принесуть лише благо для української економіки.