Доступність посилання

ТОП новини

Суспільство повинно підштовхувати уряд до реформ – представник МВФ


Як реформувати українську економіку?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00
Київ – Міжнародний валютний фонд зазначає, що український уряд чесно озвучує всі ризики, з якими доведеться стикнутися на шляху економічних реформ. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше. Але експерт застерігає: суспільству необхідно пояснювати, чому економіці потрібні ті чи інші зміни. Жером Ваше в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, чому важливо зацікавити суспільство реформуванням країни.

МВФ вже може відзначити перші кроки у впровадженні непопулярних, проте дуже потрібних економічних реформ в Україні
Жером Ваше
– У мене є сподівання, що цього разу Україна доведе реформування економіки до кінця. Новий уряд та Міжнародний валютний фонд підписались під дуже чіткими домовленостями. Проте домовленості були і чотири роки тому, це не запорука успіху. Цього разу провідну роль повинне відіграти суспільство, саме люди повинні стимулювати уряд впроваджувати зміни. Безумовно, Україні прагнуть допомогти багато міжнародних фінансових інституцій. Проте імпульс має іти саме зсередини країни.

Думаю, уряд зараз обмірковує, як краще використати надані йому кошти та можливості, а також намагається долучити до процесу громадські організації та активістів. МВФ вже може відзначити перші кроки у впровадженні непопулярних, проте дуже потрібних економічних реформ в Україні. Утім, саме суспільство мусить допомогти владі не втратити і не розгубити перші успіхи реформування.

– Яким саме чином, на Вашу думку, українське суспільство може підштовхувати уряд до реформування країни?

– Запорука успіху – суспільний діалог: необхідно пояснювати людям необхідність тих чи інших змін. Зокрема, наскільки мені відомо, планується масштабна інформаційна кампанія про доцільність підвищення тарифів на газ для населення. І це важливо, адже питання подорожчання може легко викликати занепокоєння в суспільстві. Є мільйон причин, чому реформи у сфері енергозабезпечення необхідні, і зростання ціни на російський газ – лише одна з них. Попередній уряд просто систематично відкладав це підвищення тарифів. Натомість реформування країни зараз розкриє нові перспективи співпраці України та ЄС, наприклад, спрощення торгівлі.

– У чому переваги підписання угоди про зону вільної торгівлі для України?

Не можна починати реформи, а потім через два-три роки повертатися до старих схем. МВФ чекає від України послідовності. Люди повинні розуміти: хоча зараз ці реформи є «шоковою терапією», проте в довготривалій перспективі принесуть лише благо для української економіки
Жером Ваше
– Євроінтеграція української економіки є вигідною для країни з кількох причин. По-перше, це великий ринок, відкритий для торгівлі. По-друге, підписання угоди стане стимулом для впровадження високих стандартів ведення бізнесу та модернізації грошово-валютного сектору. Утім, саме лише підписання угоди – не панацея, важливо, щоб воно стало початком змін. Не можна починати реформи, а потім через два-три роки повертатися до старих схем. МВФ чекає від України послідовності.

Мені імпонує, що новий український уряд чесно озвучив ті труднощі, з якими йому та суспільству доведеться зіткнутися на шляху змін. Вони називають речі своїми іменами, це добре. Час від часу усім доводиться озвучувати «гірку правду», це непросто. Проте радив би зосереджуватися не лише на проблемах, а й на успіхах. Люди повинні розуміти: хоча зараз ці реформи є «шоковою терапією», проте в довготривалій перспективі принесуть лише благо для української економіки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG