Доступність посилання

ТОП новини

У Південній Осетії пройшли «вибори парламенту»


У Південній Осетії, сепаратистському регіоні Грузії, в неділю відбулися «вибори парламенту». За 34 місця у владному органі сепаратистів змагалися представники 9 місцевих партій.

За заявою «центрвиборчкому» регіону, вибори є такими, що відбулися, бо ще на 18-у годину в них узяло участь понад 50 відсотків виборців.

За першими даними підрахунку майже третини бюлетенів, із великим відривом веде перед партія «Єдина Осетія». Ця партія закликає провести референдум про приєднання до Росії, у складі якої теж є етнічна осетинська територія – Північна Осетія.

Значна більшість світу не визнає нинішніх «виборів», як і самої самопроголошеної «незалежності» Південної Осетії. Зокрема, про невизнання вже офіційно заявив Європейський союз.

У Тбілісі, де Південна Осетія визнана як територія Грузії, тимчасово окупована Росією, цих «виборів» теж не визнають.

Натомість представники Росії, які перебувають у Південній Осетії як «спостерігачі», заявили, що вибори «були демократичне і відповідали нормам міжнародного права».

Росія визнала «незалежність» Південної Осетії і ще одного сепаратистського регіону Грузії, Абхазії, після війни проти Грузії 2008 року, коли Москва відмовилася вивести свої війська з цих регіонів, усупереч своїм міжнародним зобов’язанням. Крім неї, цю «незалежність», яку ці регіони односторонньо проголошували, починаючи ще з початку 1990-х років, визнають наразі тільки три держави світу: Венесуела й Нікарагуа, керівництво яких стоїть на проросійських позиціях, і мала тихоокеанська острівна держава Науру. Ще одна така держава Тувалу, яка визнала було Південну Осетію й Абхазію як «самостійні держави», наприкінці березня відмовилася від свого визнання. Інша така держава Вануату, в якій заявляли було про визнання Абхазії, теж уже відмовилася від думки про це. Решта світу вважає ці регіони частинами суверенної території Грузії.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG