42-річний Борис Ложкін прийшов на посаду глави президентської адміністрації не з великої політики, як його попередники, а з великого бізнесу. Він починав свій медіа-бізнес у Харкові й за кілька років створив Український медіа-холдинг – медіа-компанію, яка до останнього часу займала найбільший сегмент ринку друкованих медіа та реклами. Саме в медіа-сфері Борис Ложкін співпрацював із Петром Порошенком, який також є власником медіа-активів.
У 2013 році він продав медіа-холдинг бізнесмену з близького оточення Януковича – Сергію Курченку. За офіційно непідтвердженими даними, Борис Ложкін змушений був це зробити, бо інакше міг би просто втратити бізнес.
Уміє домовлятися з усіма і про все
Досі Борис Ложкін дистанціювався від політики і не декларував політичних симпатій чи антипатій. Новопризначеного главу адміністрації характеризують як людину, яка добре вміє знаходити спільну мову з політиками та бізнесменами.
Він не людина крайнощів – це точно. Він не тактик – він завжди виходив зі стратегічної точи зоруВахтанг Кіпіані
«Борис Ложкін може домовлятися з усіма і про все. Якщо йому потрібно було вирішити питання, то він завжди в інтересах бізнесу знаходив компромісні рішення. Він не людина крайнощів – це точно. Він не тактик – він завжди виходив зі стратегічної точки зору», – каже журналіст Вахтанг Кіпіані, який був головним редактором одного з журналів, що належав Ложкіну.
Борис Ложкін також може бути корисним для налагодження відносин не лише з українськими політиками та бізнесменами, а й з російською владою. Адже, як зазначає тижневик «Дєловая століца», частина його медіа-активів мала російську прописку, а минулого року він отримав подяку від голови Ради федерації Росії Валентини Матвієнко за «зміцнення добросусідських відносин між Росією та Україною».
У нього дуже добрі стосунки майже з усіма українськими олігархами і політиками, у нього широкі зв’язки я к у Росії, так і на ЗаходіКость Бондаренко
«У нього дуже добрі стосунки майже з усіма українськими олігархами і політиками, у нього широкі зв’язки я к у Росії, так і на Заході. Тому він може бути ідеальним комунікатором», – зазначає політолог Кость Бондаренко.
А ось європейський вектор може посилити перший помічник президента – ним став Юрій Оніщенко, який досі був послом України в Норвегії.
Банкова займеться обслуговуванням, а не політикою – політолог
Заступниками голови президентської адміністрації стали депутат із фракції «Батьківщина» Геннадій Зубко, який працював у команді Порошенка під час президентських перегонів, та Олег Рафальський, який обіймав цю посаду за президентства Віктора Януковича, а потім – у тимчасовому апараті виконувача обов’язків глави держави.
Коментуючи ці призначення, Кость Бондаренко припускає, що політична вага адміністрації президента зменшиться, а натомість морже зрости роль РНБО.
«Роль адміністрації президента буде знижено – заберуть більшість політичних механізмів. Буде робота по обслуговуванню інституту президентства: зв’язок із бізнес-колами, розробка медіа-політики», – зазначає він.
Прес-секретарем президента став Святослав Цеголко, який досі працював на «5-му каналі», що належить Петру Порошенку.