Доступність посилання

ТОП новини

Адміністрацію Порошенка очолив бізнесмен-медійник


На той час позафракційний народний депутат України Петро Порошенко (праворуч) і медіа-бізнесмен Борис Ложкін на художній виставці «За версією Forbes» у Києві, 3 липня 2013 року
Київ – Медіа-менеджер Борис Ложкін очолив адміністрацію президента. Відповідний указ підписав глава держави Петро Порошенко. На думку експертів, перші призначення новообраного президента свідчать про те, що президентська канцелярія відіграватиме не так політичну роль, як виконуватиме технічні та організаційні завдання й налагоджуватиме зв’язки.

42-річний Борис Ложкін прийшов на посаду глави президентської адміністрації не з великої політики, як його попередники, а з великого бізнесу. Він починав свій медіа-бізнес у Харкові й за кілька років створив Український медіа-холдинг – медіа-компанію, яка до останнього часу займала найбільший сегмент ринку друкованих медіа та реклами. Саме в медіа-сфері Борис Ложкін співпрацював із Петром Порошенком, який також є власником медіа-активів.

У 2013 році він продав медіа-холдинг бізнесмену з близького оточення Януковича – Сергію Курченку. За офіційно непідтвердженими даними, Борис Ложкін змушений був це зробити, бо інакше міг би просто втратити бізнес.

Уміє домовлятися з усіма і про все

Досі Борис Ложкін дистанціювався від політики і не декларував політичних симпатій чи антипатій. Новопризначеного главу адміністрації характеризують як людину, яка добре вміє знаходити спільну мову з політиками та бізнесменами.
Він не людина крайнощів – це точно. Він не тактик – він завжди виходив зі стратегічної точи зору
Вахтанг Кіпіані

«Борис Ложкін може домовлятися з усіма і про все. Якщо йому потрібно було вирішити питання, то він завжди в інтересах бізнесу знаходив компромісні рішення. Він не людина крайнощів – це точно. Він не тактик – він завжди виходив зі стратегічної точки зору», – каже журналіст Вахтанг Кіпіані, який був головним редактором одного з журналів, що належав Ложкіну.

Борис Ложкін також може бути корисним для налагодження відносин не лише з українськими політиками та бізнесменами, а й з російською владою. Адже, як зазначає тижневик «Дєловая століца», частина його медіа-активів мала російську прописку, а минулого року він отримав подяку від голови Ради федерації Росії Валентини Матвієнко за «зміцнення добросусідських відносин між Росією та Україною».
У нього дуже добрі стосунки майже з усіма українськими олігархами і політиками, у нього широкі зв’язки я к у Росії, так і на Заході
Кость Бондаренко

«У нього дуже добрі стосунки майже з усіма українськими олігархами і політиками, у нього широкі зв’язки я к у Росії, так і на Заході. Тому він може бути ідеальним комунікатором», – зазначає політолог Кость Бондаренко.

А ось європейський вектор може посилити перший помічник президента – ним став Юрій Оніщенко, який досі був послом України в Норвегії.

Банкова займеться обслуговуванням, а не політикою – політолог

Заступниками голови президентської адміністрації стали депутат із фракції «Батьківщина» Геннадій Зубко, який працював у команді Порошенка під час президентських перегонів, та Олег Рафальський, який обіймав цю посаду за президентства Віктора Януковича, а потім – у тимчасовому апараті виконувача обов’язків глави держави.

Коментуючи ці призначення, Кость Бондаренко припускає, що політична вага адміністрації президента зменшиться, а натомість морже зрости роль РНБО.

«Роль адміністрації президента буде знижено – заберуть більшість політичних механізмів. Буде робота по обслуговуванню інституту президентства: зв’язок із бізнес-колами, розробка медіа-політики», – зазначає він.

Прес-секретарем президента став Святослав Цеголко, який досі працював на «5-му каналі», що належить Петру Порошенку.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG