Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 23:37

Прихильники проросійських сепаратистів шукають підтримки Заходу у соцмережах


Сепаратисти в Україні намагаються донести свої повідомлення до англомовної аудиторії, Донецьк, 10 квітня 2014 року

Гленн Кейтс

Голос за кадром зйомки підписання Угоди про асоціацію з Європейський союзом у Брюсселі сухо повідомляв англійською мовою, що Україна погодилася на низку торговельних угод з ЄС. Голос з сильним російським акцентом додав, здавалося б, нічого не значуще зауваження: «Нагадаємо, що Палестинська адміністрація підписала Угоду про асоціацію з ЄС в 1997 році».

А далі до Вашої уваги відеосюжет зі щоденного випуску новин «Південного фронту», групи, яка підтримує проросійських сепаратистів на сході України. Відео, яке починається з необґрунтованої інформації, що «масове вбивство мирних жителів (українською армією – ред.) продовжується», є частиною стратегії сепаратистських прихильників розширити сферу свого впливу за межі російськомовних громадян.

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Від початку масових акцій протесту минулого року в Києві прихильники Майдану використовували англомовні соціальні мережі, щоб поширювати свої повідомлення. Англомовна сторінка EuromaidanPR у Twitter має майже 35 тисяч фоловерів, а кілька англомовних сторінок руху в Facebook мають десятки тисяч прихильників.

Проросійська точка зору на англійській мові поширюється, в основному, лише RT, російським державним багатомовним інформаційним каналом, також відомим як Russia Today.

А нещодавні зусилля прихильників сепаратистів у соціальних мережах спрямовані на привертання широких мас. З початку червня десятки тисяч людей вже написали твіти з хештеґом #savedonbasspeople, врятуйте людей Донбасу. Ці твіти часто супроводжуються фотографіями дітей, які тримають написані англійською мовою від руки плакати, що звинувачують українську армію у насильстві на сході України.

За оцінками ООН, із квітня місяця, коли проросійські сепаратисти почали займати будівлі у Донецьку і Луганську, внаслідок збройного протистояння загинуло понад 400 осіб – це військовослужбовці, бойовики та мирні жителі.

Англомовна сторінка «Південного фронту» у Facebook, яка має трохи більше ніж 11,5 тисяч прихильників, – це суміш ретельно відібраних «новин» з регіону, як правило, з таких джерел, як російський новинний інтернет-канал LifeNews, котрий, за деякими даними, має зв’язки з російськими спецслужбами, а також антиукраїнські та антизахідні меми.

Наступне повідомлення, яке припускає, що українська армія робить мішенню лише школи, фабрики, будинки, старих жінок і дітей, на час підготовки цього матеріалу поширили 286 осіб.

Сторінка «Південного фронту» також використовується для організації роботи волонтерів за межами Росії та України.

Вміст сторінки наразі перекладається принаймні на три інші мови – польську, угорську і німецьку. Але на нещодавній заклик про допомогу, відгукнулися волонтери, які запропонували перекласти сторінку на словацьку, чеську, французьку, іспанську, італійську, литовську і норвезьку мови.

Поки не зрозуміло, хто керує групою, а також, чи отримує вона зовнішнє фінансування. Адміністратори не відповіли на запити кореспондента Радіо Свобода ні у Facebook, ні у Twitter.

Прихильники, які залишають коментарі на сторінках групи, скоріш за все, знаходяться в Європі і мають радикально антиєвропейські настрої.

Москва прихильно ставиться до неформальних євроскептичних і крайніх правих партій. Деякі з них, у свою чергу, підтримали дії Росії в Україні, зокрема Національний фронт Франції і угорська партія Йоббік.

Угорські демонстранти спалили та розтоптали прапор ЄС, Будапешт, січень 2012 року.
Угорські демонстранти спалили та розтоптали прапор ЄС, Будапешт, січень 2012 року.

Так, дискусія одного з повідомлень «Південного фронту» рясніє антисемітськими висловлюваннями, коли користувачі з Сербії, Словенії, Італії, Німеччини та Угорщини обговорюють свою підтримку Росії і висловлюють зневагу до ЄС.

«Я з Європи, але я не люблю Європу», – пише Ніколо Ловріч, який каже, що справжню любов має до Росії і «Новоросії». Він також попереджає інших, щоб вони не довіряли президенту України Петру Порошенку, бо він є «сіоністським гравцем» Ізраїлю і США.

Користувач із Франції, який раніше зголосився робити переклади сторінки на французьку мову, у повідомленні розповів Радіо Свобода, що інформація Москви переконала його в тому, що саме Україна «покладається на фашистів».

«Так що я не вигадую, що на Заході Україні погані, а на Сході – гарні хлопці. Це ближче до правди, ніж те, що я чую від західних ЗМІ», – написав 29-річний вчитель, який попросив на називати його імені.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG