Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові переселенці стають волонтерами


Харків – До роботи «гарячої лінії» для вимушених переселенців у Харкові залучають людей, які раніше виїхали з Донеччини. Ініціатори call-центру сподіваються, що досвід жінок-переселенців зможе допомогти тим людям, які ще залишаються на небезпечній території так званих «ЛНР» та «ДНР».

«Гаряча лінія «Мир і порядок» – слухаємо вас», – відповідає на черговий телефонний дзвінок оператор call-центру для вимушених переселенців Марина.

Марина із 16-річним сином уже місяць мешкає в Харкові. Втім, у небезпечному Слов’янську залишилася її рідня.

«Говорять, що бояться залишити домівки, там же мародерство. Також кажуть у них немає грошей на від’їзд, вони здебільшого пенсійного віку, а там пенсій не сплачують, от і немає грошей», – пояснює Марина сімейні обставини.

Свій до свого…

Таких, як Марина, в колективі call-центру благодійного фонду «Мир і порядок» сім жінок. У кожної – своє горе, свій досвід. Власне, досвід переселенця тут хочуть використати під час консультацій тих, хто тільки збирається виїжджати з Луганщини чи Донеччини.

За словами аналітика call-центру благодійного фонду «Мир і порядок» Григорія Дубейка, головне завдання операторів – зібрати максимальну інформацію про людину чи членів усієї родини, кому потрібна допомога.

«Було вирішено, що треба брати людей, яким негайно потрібна робота, і це мають бути такі люди, які розумітимуться на потребах тих, хто ще залишається там. Оператори цього call-центру пройшли ці етапи, вони вже сюди переїхали, вони поселилися тут. Вони своїм же землякам розповідатимуть як реєструватися, куди зателефонувати, звернутися по першу допомогу», – зазначає він.

У Харкові очікують нову хвилю переселенців

З розповіді оператора call-центру Марини, за телефонними дзвінками можна відчути, де ведуться найзатятіші бої – це Слов’янськ і Краматорськ.

«Є люди, які плачуть через стрес. Ми їх намагаємося заспокоїти. Вони нам більше довіряють, коли дізнаються, що ми – земляки, і тоді більше розкриваються», – розповідає Марина.

Всі дані людей заносять до електронної бази, до якої мають доступ соціальні служби: «Червоний хрест» і волонтерська організація «Станція Харків». Найчастіше люди розпитують про житло і як вирішити питання з харчуванням. Також телефонують сюди і харків’яни з пропозиціями, наприклад, подарувати переселенцю телевізор чи запропонувати волонтерську допомогу.

«Оператор розпитує про можливість евакуації і пропонує телефон волонтерів і організацій, які можуть допомогти. Він цікавиться чи є проблеми з медикаментами, харчуванням, одягом, житлом тощо. Вони ж, коли приїжджають сюди до Харкова, то не знають що робити, як далі бути і куди йти», – розповідає Григорій Дубейко.

На благодійну гарячу лінію Харкова переселенцям можна телефонувати цілодобово за номером: 0-800-507-911. Ініціатори проекту очікують напливу дзвінків, оскільки бойовики-сепаратисти не пристали на мирні пропозиції й не збираються складати зброю, а, отже, в захоплених ними містах, продовжують потерпати українці.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG