Доступність посилання

ТОП новини

Війна Росії з Україною стукатиме у двері до дуже багатьох у всьому світі – експерт


Бойовик поряд з уламками «Боїнга-777»
Бойовик поряд з уламками «Боїнга-777»

Збиття в Україні малайзійського пасажирського літака із сотнями людей на борту має покласти край невизначеності тих західних лідерів, які досі намагаються загравати із Володимиром Путіним. Таким чином українські політологи прокоментували Радіо Свобода наслідки того, що сталося 17 липня на Донеччині, біля міста Тореза, де збили малайзійський лайнер «Боїнг-777». Експерти стверджують, що Захід має усвідомити – прихована війна, яку веде Росія на території України, є війною проти всієї Європи.

До збиття на українській території, контрольованій проросійськими сепаратистами, малайзійського пасажирського літака дуже багато політиків в Європі, й дехто у Сполучених Штатах не малии визначеності стосовно ситуації на Сході України. Це зазначив у коментарі Радіо Свобода політичний експерт, колишній глава Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан. Така невизначеність залишалася всупереч запровадженню суворіших санкцій проти Росії з боку США та підготовці Євросоюзом до кінця липня списку російських компаній та осіб, стосовно яких теж запровадять санкції.

Тепер, каже експерт, час розставляти крапки над «І». Намагання деяких західних політиків уникнути чіткої оцінки дій Кремля проти України, «порожні мантри» про припинення вогню на Донбасі за відсутності з боку Росії жодних дій на користь миру, «здатні вбивати», – стверджує Юрій Рубан.

Ця біда, ця війна відбувається не на Сході України, це – війна на Сході Європи
Юрій Рубан

«І тепер чітко продемонстровано, що йдеться не про вбивства людей, стосовно яких нікому в Європі чи Сполучених Штатах немає справи. Насправді зараз мова вже йде про те, що ця біда, ця війна (про що й попереджали раніше чимало українців та іноземців) відбувається не на Сході України, це – війна на Сході Європи. І ця війна стукатиме у двері до дуже багатьох у всьому світі», – прогнозує Юрій Рубан.

Паралелі зі збиттям радянським винищувачем південнокорейського «Боїнга» у 1983-му?

Деякі оглядачі проводять паралелі із тим, що сталося із малайзійським лайнером в Україні й збиттям радянським винищувачем 1 вересня 1983 року південнокорейського «Боїнга-747». Внаслідок тієї атаки загинули 246 пасажирів і 23 члени екіпажу літака, який порушив повітряний простір СРСР ненавмисно і не займався розвідкою.

Збиття Радянським Союзом цивільного лайнера викликало різкий осуд на Заході. Зокрема, тодішній президент США Рональд Рейган назвав дії СРСР «злочином проти людства, який ніколи не повинен бути забутим», «актом варварства і нелюдської жорстокості».

Як зауважив у коментарі Радіо Свобода український політолог, історик Олексій Гарань, паралель із подією 1983 року не зовсім точна. Понад 30 років тому в світі склалася інша ситуація, ніж зараз – «холодна війна» Заходу із Радянським Союзом, очевидний поділ на «чорне» і «біле», чітке розуміння – хто ворог? Тоді західним лідерам (тому ж Рейгану, Маргарет Тетчер, Гельмуту Колю) було легше протистояти радянській імперії. А зараз – інші реалії, коли опонувати агресивній Росії складніше.

І Обама, і Меркель потенційно здатні піти на рішучі дії. Але їм важко усвідомити, що зараз ситуація повертається до часів «холодної війни»
Олексій Гарань

«У принципі ми зараз можемо очікувати, що і Обама, і Меркель потенційно здатні піти на рішучі дії. Але їм важко усвідомити, що зараз ситуація повертається до часів «холодної війни». А вона повертається!» – зауважує експерт.

Бойовики проросійського угруповання «ДНР», яке Україна визнала терористичною організацією, на своїх акаунтах у соцмережах хвалилися 17 липня тим, що збили ще один український літак. Згодом, після того, як стало відомо, що був збитий малайзійський пасажирський авіалайнер, сепаратисти почали відкидати свою причетність до цього.

СБУ перехопила розмову бойовиків групи Безлера («Бєса») про збитий пасажирський літак

  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG