Доступність посилання

ТОП новини

МЗС звинувачує Росію в новій брехні і дезінформації щодо фосфорних боєприпасів


Міністерство закордонних справ України назвало у середу «ще одним кричущим прикладом відвертої брехні та дезінформації» повідомлення російських провідних ЗМІ про нібито обстріли українською армією міста Лисичанська фосфорними боєприпасами в ніч на 22 липня 2014 року.

Як мовиться в заяві, «за підтримки Кремля та російських ЗМІ терористичні збройні формування на сході України розгорнули не лише бойові дії проти української армії та мирного населення, а й брудну інформаційну кампанію».

«Це вже не перший випадок, коли свідомо надумані факти та фальшиву інформацію російська сторона видає за офіційну позицію, намагаючись ввести в оману власних громадян та міжнародне співтовариство», – мовиться в заяві.

В МЗС нагадали, що вже й раніше «офіційні представники Російської Федерації бездоказово та безрезультатно, у тому числі під час засідань ОБСЄ, намагалися звинуватити підрозділи Збройних сил України, залучені в рамках АТО, у нібито використанні цього забороненого виду зброї».

МЗС категорично та офіційно заявляє, що українські підрозділи, залучені в антитерористичній операції, не мають на озброєнні фосфорних боєприпасів.

Будь-які спроби російської сторони звинуватити українську армію в їхньому використанні не мають під собою ніяких підстав та є відвертою провокацією, свідомо вчиненою з метою дискредитації сил антитерористичної операції, наголосило міністерство.

Натомість в МЗС звернули увагу міжнародної спільноти, що, навпаки, проросійські сепаратисти в Україні вели переговори про отримання з Росії фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню «Град», докази чого є в компетентних органів України.

Позавчора радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявляв, що згадані нині незаперечні докази переговорів угруповань «ДНР» і «ЛНР» про отримання з Росії партії фосфорних боєприпасів найближчим часом передадуть до Ради безпеки ООН і до ОБСЄ.

Перші звинувачення з боку Росії про нібито застосування українськими військами фосфорних боєприпасів з’явилися в російських засобах інформації ще понад місяць тому, під час боїв за місто Слов’янськ, і нині повторилися знову.

XS
SM
MD
LG