Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк: уряд пропонує санкції проти 172 осіб і 65 компаній


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Український уряд має намір запровадити санкції проти 172 фізичних осіб, громадян Росії й інших держав, і проти 65 компаній з Росії та інших країн за підтримку терористичних дій та підрив територіальної цілісності України.

Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, презентуючи урядовий законопроект «Про санкції».

За його словами, Верховна Рада України має його проголосувати наступного вівторка, 12 серпня.

Законопроект передбачає запровадження 28 видів санкцій з можливістю запровадження й інших видів покарань, які «відповідають принципам їх застосування, встановленим» цим законопроектом.

Санкції охоплюють блокування активів, обмеження торговельних операцій, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, включно з газом, а також польотів і перевезень територією України, анулювання ліцензій та дозволів, потрібних для здійснення певного виду діяльності, включно з дозволами на користування надрами, припинення надання телекомунікаційних послуг, заборону входу морських суден до територіальних вод України та літаків до повітряного простору України.

У разі запровадження зазначеного списку санкцій Національному банку буде заборонено видавати ліцензії на здійснення інвестицій в іноземну державу особам та компанія, які підтримують дії проти України.

Арсеній Яценюк також запевнив, що українська влада здійснюватиме по всьому світу конфіскацію майна осіб, оголошених у міжнародний розшук за підозрою у тероризмі, масових вбивствах, злочинах проти людяності.

Крім того, Україна припинить з Росією торгівлю товарами подвійного призначення.

«Товари подвійного призначення, які Росія може використовувати проти України чи будь-якої іншої держави в збройному конфлікті, за пропозицією уряду будуть підпадати під санкції. Ми розуміємо ціну, яку заплатить Україна. Тільки ми сьогодні заплатили набагато вищу ціну – це ціна людського життя, коли Росія підтримує бандитів, які вбивають українських громадян», – наголосив Арсеній Яценюк.

За словами очільника уряду, у разі реалізації найбільш негативного сценарію через санкції Кремля та його агресивну політику Україна за рік втратить 7 мільярдів доларів.

XS
SM
MD
LG