Доступність посилання

ТОП новини

ЄС про «гуманітарний конвой» Росії: це порушення українського суверенітету


Другий «гуманітарний конвой» з Росії на схід України був доставлений з порушенням міжнародного права і принципів. Про це йдеться у заяві речниці верховного представника ЄС з питань закордонної політики Катрін Аштон Майї Коціянчич.

«На вихідних другий російський гуманітарний конвой в’їхав і виїхав з території України без згоди чи перевірки української влади. Фундаментальне міжнародне гуманітарне право і принципи не були дотримані. Такий спосіб є нелегальним і порушує українську територіальну цілісність і суверенітет», – мовиться у заяві.

У суботу до Луганська прибула чергова колона так званого «гуманітарного вантажу» з Росії. За різними даними, в колоні було від 70 до 200 вантажівок, як стверджують російські ЗМІ, з 2 тисячами тонн продовольства.

У Держприкордонслужбі України заявили, що «гуманітарний вантаж» з Росії потрапив до України незаконно.

Перший такий «гуманітарний конвой» Росія силою ввела в Україну 22 серпня. Тоді на територію України без її згоди й дозволу в’їхали майже 300 вантажівок – без належного оформлення більшої частини їх і без супроводу Червоного Хреста. Українські прикордонники й митники тоді змогли оформити лише кількадесят машин, після чого їх силою витиснули вбік і решта безконтрольно рушила в Україну.

XS
SM
MD
LG