Доступність посилання

ТОП новини

Євромайдан нагородили премією імені Леха Валенси


Київ, вулиця Грушевського, 21 січня 2014 року
Київ, вулиця Грушевського, 21 січня 2014 року

Український Євромайдан здобув престижну міжнародну премію Леха Валенси. Це відзнака за збереження миру, розвиток солідарності й демократії. Від імені майданівців у Гданську нагороду – 100 тисяч доларів і пам ’ятну статуетку – отримали восьмеро українських громадських активістів і політиків. Сам лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса, вручаючи нагороду, закликав світ до рішучості і солідарності, щоб спільними діями покласти край агресивній політиці Путіна.

Ольга Богомолець, Тетяна Чорновол, Євген Нищук, Віталій Кличко, Руслана Лижичко, Андрій Парубій, Дмитро Булатов та Олег Тягнибок, які приїхали у Гданськ за премією Леха Валенси, говорили, що почесна нагорода вручена не їм персонально, а мільйонам українців.

Андрій Парубій під час свого виступу заявив, що сьогодні від президента Росії Володимира Путіна Україна захищає увесь вільний світ. Український міністр культури Євген Нищук подарував Лехові Валенсі символ Майдану – розмальовану у фольклорному стилі будівельну каску, а міністр молоді і спорту Дмитро Булатов – булаву як символ влади народу.

Поляки не збираються мовчки спостерігати за подіями в Україні

Лех Валенса, екс-президент Польщі (фото з офіційного сайту Інституту Леха Валенси)
Лех Валенса, екс-президент Польщі (фото з офіційного сайту Інституту Леха Валенси)

Господар церемонії, колишній президент Польщі Лех Валенса у своїй вітальній промові нагадав, як у 90-і роки провідні держави світу гарантували Україні захист її територіальної цілісності. Проте, наголосив Валенса, ці гарантії опинилися на смітнику. Вільний світ не може з цим погодитися, вважає колишній польський президент. За його словами, дії Путіна щодо України – родом із попередньої епохи. Чинячи спротив агресії Росії, потрібно діяти мирно, але рішуче, каже політик.

Чим солідарнішими ми будемо – як у Польщі, так і в Центрально-Східній Європі, і в цілому світі, тим швидше ми мирним способом зупинимо Путіна і Росію
Лех Валенса

«Тому звертаюся із закликом і прошу про солідарність. Чим солідарнішими ми будемо – як у Польщі, так і в Центрально-Східній Європі, і в цілому світі, тим швидше ми мирним способом зупинимо Путіна і Росію», – наголосив він.

Лех Валенса запевнив, що не збирається мовчки спостерігати за розвитком подій у регіоні, бо мовчання заохочуватиме російську владу до подальшої агресії.

У свою чергу Вєслав Бєлявський, віце-мер міста Гданська, говорив про українські уроки для інших народів.

Я дуже щасливий, що ця премія потрапила в руки українського народу, який за вкрай важких обставин пізнає смак свободи
Вєслав Бєлявський

«Живемо в складні часи, які підтверджують, що свобода не дається раз і назавжди. Свободою треба вміти користуватися, а коли настає час випробувань, то потрібно вміти її захищати. Тож я дуже щасливий, що ця премія потрапила в руки українського народу, який за вкрай важких обставин пізнає смак свободи», – зазначив Бєлявський.

Пам’ятайте про те, що Україні потрібна допомога не тільки під час ентузіазму на Майдані, але й у сірі будні, коли нема теплої ковдри, коли нема пічки, біля якої можна зігрітися
Яніна Охойська

На урочистостях у Гданську виступила також Яніна Охойська, голова Польської гуманітарної акції. Вона організовує надання гуманітарної допомоги українцям, які змушені були залишити свої рідні домівки. Охойська нагадала, що на сьогодні в Україні є понад 250 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Громадська діячка звернулася до присутніх польських політиків та активістів: «Прошу запалити ваші серця для України. Пам’ятайте про те, що Україні потрібна допомога не тільки під час ентузіазму на Майдані, але й у сірі будні, коли нема теплої ковдри, коли нема пічки, біля якої можна зігрітися. Україні потрібна допомога. Не забуваймо про Україну».

Ця премія, яка є символом великої ідеї і переможних мрій, стане моральною підтримкою для наших сусідів у складний період змін
Збігнєв Яґелло

Збігнєв Яґелло, представник журі, яке ухвалило рішення нагородити премією Валенси Євромайдан, каже, що ця нагорода – вияв міжнародної підтримки для прагень українського суспільства. «Я переконаний, що ця премія, яка є символом великої ідеї і переможних мрій, стане моральною підтримкою для наших сусідів у складний період змін», – сказав Яґелло.

У минулі роки премією імені Леха Валенси відзначили зокрема колишнього російського олігарха Михайла Ходорковського та білоруського опозиціонера Олеся Беляцького.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG