Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2019, Київ 17:50

Медведєв доручив Новаку продовжити пошук компромісу з Україною щодо газу


Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв

Пошук компромісу з Україною щодо газового питання потрібно продовжити, заявив прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв в ході робочої зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком.

«Безумовно, потрібно продовжити пошук компромісів, потрібно продовжити контакти, розуміючи, що борги потрібно сплачувати, але умови для України в такій ситуації мають бути досить прийнятними, на що і спрямована зараз ваша зустріч за участю Єврокомісії. Думаю, що це має в даний момент цілком позитивний ефект. Тому прошу ці переговори продовжити», – зазначив Медведєв, цитує його слова російське агентство «РИА-Новости».

Сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС можуть відбутися через тиждень.

Раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що дата наступної тристоронньої зустрічі по газу буде визначена після 7 жовтня.

Після тристоронньої зустрічі в Берліні 26 вересня комісар ЄС з енергетики Ґюнтер Еттінґер заявив, що Україна до кінця жовтня має сплатити Росії два мільярди доларів, а до кінця року – ще 1,1 мільярда доларів за раніше спожитий газ.

Якщо Росія до кінця жовтня отримає перший транш і передоплату за ціною 385 доларів за тисячу кубометрів, то поставить Україні п’ять мільярдів кубометрів палива.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан заявив тоді, що українські та російські чиновники ще мають обговорити ці домовленості зі своїми урядами. За його словами, домовленостей щодо принципів ціноутворення досягти не вдалося.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG