Доступність посилання

ТОП новини

ЄС і Казахстан завершують переговори про угоду про партнерство і співпрацю


Нурсултан Назарбаєв (л) і голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу (п) після зустрічі у Брюсселі, 9 жовтня 2014 року

Європейський союз і Казахстан завершили сьогодні переговори щодо угоди про розширене партнерство і співпрацю, яка передбачає зміцнення економічних і політичних зв’язків між ними.

Завершення переговорів щодо угоди, які тривали чотири роки, збіглося з візитом до Брюсселя президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Як очікують, угоду, яка має замінити попередню домовленість сторін іще з початку 1990-х років, парафують наступними місяцями, а підпишуть протягом наступного року.

Після набуття нею чинності відносини ЄС із Казахстаном стануть тіснішими, ніж із Росією. Намагання Москви укласти таку угоду з Брюсселем наражаються на суперечності з цілої низки питань – від доступу на ринки енергоносіїв до конфлікту в Україні. Угода Євросоюзу з Казахстаном вужча, ніж угоди про асоціацію з Україною, Грузією чи Молдовою (зокрема, вона не передбачає зони вільної торгівлі), але значно ширша, ніж чинні угоди ЄС із будь-якою іншою країною Середньої Азії чи з Росією.

Як повідомив Радіо Свобода один із чільних посадовців ЄС, на переговорах про нинішню угоду делегація Казахстану дуже дбайливо стежила, щоб угода повністю відповідала зобов’язанням Астани в Митному союзі і майбутньому Євразійському економічному союзі.

XS
SM
MD
LG