Доступність посилання

ТОП новини

У США засуджують намагання влади Росії закрити «Меморіал»


Сенатор Бен Кардін
Сенатор Бен Кардін

У США Хельсінкська комісія заявила сьогодні, що намагання влади Росії ліквідувати правозахисну організацію «Меморіал», найстарішу й найвідомішу в цій країні, є «очевидною спробою заглушити голос власного сумління».

«Дуже непокоїть, що організація, яку заснував Андрій Сахаров, щоб привернути увагу до злочинів сталінської доби, нині стала мішенню нової хвилі репресій», – мовиться в заяві голови Хельсінкської комісії США, сенатора Бена Кардіна.

У Росії Міністерство юстиції подало наприкінці минулого тижня позов до Верховного суду країни з проханням ліквідувати російське історико-просвітницьке і правозахисне товариство «Меморіал» через організаційні порушення в його структурі, що виникли через зміну російського законодавства. «Меморіал», заснований радянськими дисидентами ще в 1980-і роки, просить відкласти розгляд позову до конференції цієї організації, яка має розглянути претензії влади.

У США Комісія з безпеки і співпраці в Європі, знана також як Хельсінкська комісія США, є незалежним урядовим органом, що стежить за виконанням Хельсінкського підсумкового акту та інших зобов’язань у рамках Організації з безпеки і співпраці в Європі, членом якої є і Сполучені Штати.

XS
SM
MD
LG