Доступність посилання

ТОП новини

Президент Італії: нелегітимні вибори бойовиків на Донбасі треба негайно припинити


Петро Порошенко (л) і Джорджо Наполітано (п) під час зустрічі в Мілані, 16 жовтня 2014 року

Президент Італії Джорджо Наполітано в четвер у розмові з президентом України Петром Порошенком у Мілані чітко зазначив, що нелегітимні вибори на Донбасі, які бойовики мають намір провести на початку листопада, мають бути негайно припинені, а всі вибори мають відбуватися відповідно до українського законодавства, повідомила прес-служба голови української держави.

Головною темою зустрічі стало обговорення шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі, мовиться в повідомленні.

Президент Італії висловив підтримку Україні та прагненням президента Порошенка досягти мирного вирішення. Джорджо Наполітано наголосив, що ситуація на Донбасі – трагедія, яка виходить за рамки регіонального конфлікту та завдає шкоди всій Європі. За його словами, для вирішення такої складної ситуації необхідні спільні зусилля Європейського союзу, трансатлантичної спільноти, України та Росії, повідомили у прес-службі.

У зустрічі також узяла участь міністр закордонних справ Італії Федеріка Моґеріні, яка з 1 листопада обійме посаду верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Федеріка Моґеріні (п) вітається з Петром Порошенком (л), позаду Джорджо Наполітано (с), під час зустрічі в Мілані, 16 жовтня 2014 року
Федеріка Моґеріні (п) вітається з Петром Порошенком (л), позаду Джорджо Наполітано (с), під час зустрічі в Мілані, 16 жовтня 2014 року

Президент України прибув у четвер із робочим візитом до Мілана, де відбувається дводенний азійсько-європейський саміт. Порошенко планує провести низку двосторонніх зустрічей. Також на п’ятницю запланована його зустріч у багатосторонньому форматі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом, головою Ради міністрів (уряду) Італії Маттео Ренці, а також чільними посадовцями Європейського союзу – президентом Європейської ради Германом Ван Ромпеєм і президентом Європейської комісії Жозе Мануелом Баррозу; їхнім співрозмовником має бути президент Росії Володимир Путін. Головними темами цієї зустрічі мають стати врегулювання на Сході України, а також газова суперечка між Росією й Україною.

Також у четвер Петро Порошенко підписав закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що визначає тимчасовий, на три роки від набуття чинності, порядок організації місцевого самоврядування, діяльності органів місцевої влади в окремих районах Донецької і Луганської областей, захоплених проросійськими сепаратистами і російськими військами. Він набуде чинності з дня офіційного опублікування. Серед іншого, закон призначає позачергові вибори депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних і міських голів в окремих районах Донецької і Луганської областей на 7 грудня 2014 року. Тим часом сепаратисти заявили, що мають намір уже на початку листопада провести власні «вибори» до керівних органів своїх угруповань, із яких два провідні, «ДНР» і «ЛНР», Україна визнала терористичними організаціями.

XS
SM
MD
LG