Доступність посилання

ТОП новини

«Сбербанк Росії» оскаржив санкції в суді Євросоюзу


«Сбербанк Росії» звернувся в суд Європейського союзу з позовом про скасування запроваджених проти нього санкцій ЄС, йдеться в повідомленні банку.

Позовну заяву подали в четвер, 23 жовтня. Ніяких коментарів з цього приводу до остаточного вирішення питання банк давати не буде, наголошується в повідомленні.

Наприкінці липня «Сбербанк», «Россельхозбанк», «Газпромбанк», ВТБ і ВЕБ потрапили під санкції Євросоюзу, який заборонив громадянам і компаніям ЄС купувати або продавати випущені ними нові акції й облігації з терміном обігу більше 90 днів. У вересні Євросоюз розширив список обмежень, заборонивши російським банкам, що потрапили під санкції, розміщувати на фінансових ринках Європи облігації з терміном погашення понад 30 днів. Одночасно про введення санкцій проти «Сбербанку» оголосила влада США. Санкції запроваджувались у відповідь на дії Росії в Україні.

Глава «Сбербанку» Герман Греф тоді визнав, що через санкції і, як наслідок, обмеження доступу до зовнішніх ринків капіталу ситуація з валютною ліквідністю в банківській системі погіршилася.

Днями агентство Moody’s знизило кредитний рейтинг російського «Сбербанку» і ще п’яти кредитних установ, пояснивши своє рішення зниженням здатності уряду Росії надати в разі необхідності підтримку банківській системі.

Раніше санкції в Європейському суді оскаржили компанія «Роснефть» і бізнесмен Аркадій Ротенберг.

XS
SM
MD
LG