Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Росія єдина у світі «поважає виборчий фарс» сепаратистів, це дипломатична еквілібристика


У Міністерстві закордонних справ України звернули увагу, що «Росія є єдиною країною світу, яка поважає виборчий фарс 2 листопада на Донбасі, спрямований проти суверенітету і територіальної цілісності України», заявив сьогодні представник МЗС Олексій Макеєв.

При цьому директор департаменту політики й комунікацій МЗС також сказав агентству «Інтерфакс-Україна», що в міністерстві також помітили, що Росія не змогла поставити знаку рівності між словами «визнає» і «поважає».

«Це своєрідна дипломатична еквілібристика. Замість цього російській стороні було б краще не визнавати, а засудити ці «вибори», як то зробили всі цивілізовані і демократичні країни світу, бо ці «вибори» не відповідають «мінським домовленостям» і серйозно шкодять мирному процесові на Донбасі», – заявив чільний посадовець МСЗ.

У зв’язку з цим він висловив сподівання, що Росія «повернеться в русло практичної імплементації «мінських домовленостей».

Так Олексій Макеєв прокоментував висловлену раніше сьогодні в Росії заяву помічника президента Юрія Ушакова, що в офіційній заяві Росії з приводу сепаратистських «виборів» вжито саме слово «поважаємо», обране спеціально, бо «повага» і «визнання» – «це різні слова», сказав він.

Росія, на відміну від решти світу, відгукнулася на незаконні «вибори» сепаратистів у захоплених ними частинах Донбасу не засудженням і відкиненням, а словами про «повагу», хоча все ж офіційно не заявляла про їхнє «визнання» (з такими заявами виступали окремі російські політики). На Заході Росію багато разів попереджали, що визнання сепаратистських «виборів», проведених усупереч «мінським домовленостям», призведе до нових санкцій проти неї.

XS
SM
MD
LG