Доступність посилання

ТОП новини

Київ передає ЄС «беззаперечні докази нарощування військ Росії» на території України – МЗС


Костянтин Єлісєєв, архівне фото

Представник України при Європейському союзі Костянтин Єлісєєв передав на адресу верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Моґеріні «докладну інформацію про склад російського військового угруповання, яке незаконно вторглося на територію України, та факти його подальшого нарощування», повідомили сьогодні в Міністерстві закордонних справ.

Це було зроблено напередодні засідання Ради ЄС у закордонних справах, призначеного на 17 листопада, «в контексті зусиль української сторони, спрямованих на мобілізацію підтримки з боку ЄС у питанні забезпечення виконання Москвою взятих на себе зобов’язань щодо деескалації ситуації на Донбасі», мовиться в повідомленні.

Про які саме докази йдеться, не уточнено.

Останніми днями в Україні багато разів заявляли про введення на захоплену сепаратистами територію частини Донбасу все нових військ і бойової техніки з Росії. У НАТО повідомили, що теж мають інформацію про це і перевіряють її. Росія натомість постійно заперечує, що її регулярні війська перебувають на території материкової України, хоча визнає, що там воюють російські «добровольці» або й військові, які «взяли відпустку», щоб повоювати на Донбасі.

На засіданні Ради ЄС у закордонних справах 17 листопада планують повернутися до чинних нині санкцій проти Росії, накладених на неї через її дії на дестабілізацію України, з огляду на можливість чи доцільність послабити, посилити їх чи залишити незмінними.

XS
SM
MD
LG