Доступність посилання

ТОП новини

У Росії скаржаться, що місія ОБСЄ мало розголошує дані про дислокацію українських сил


(ілюстраційне фото)

Москва має намір з’ясувати, чому в доповідях Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні не відображаються дані про перегрупування українських військових, заявив сьогодні постійний представник Росії при Організації з безпеки і співпраці в Європі Андрій Келін.

«Зрозуміло, ми знаємо про те, що досить активні пересування йдуть на боці (українських ) силовиків. Про це повідомляється і в соціальних мережах, і в засобах інформації. На жаль, це не відображається в доповідях моніторингової місії. Чому вони це не відображають – ми з цим будемо розбиратися», – сказав він російському агентству «Інтерфакс».

Раніше сьогодні в Раді національної безпеки і оборони висловили стурбованість тим, що «окремі представники місії ОБСЄ передають розвіддані терористам». «Українська сторона занепокоєна відомостями про те, що окремі представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі розголошують інформацію про дислокацію українських військових підрозділів. Ми розраховуємо, що місія діятиме неупереджено і не допускатиме вчинків, які можуть підірвати довіру до її роботи в українському суспільстві. Присутність міжнародних спостерігачів розглядається як вагомий чинник забезпечення сталого миру на Донбасі. Це важливе завдання не повинно бути зірване, бо від цього залежить життя людей», – заявили в Інформаційно-аналітичному центрі РНБО.

Учора в ОБСЄ повідомили, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії, які зустрічалися з представниками України і Росії у Спільному центрі контролю і координації, повідомили їм про важку артилерію і танки, які вони бачили біля контрольованого українськими силами села Карлівка Донецької області.

У Спільному центрі контролю і координації на Сході України працюють представники ОБСЄ, Збройних сил України, а також Збройних сил Росії, яка надає сепаратистам широку підтримку. Офіційно Росія стверджує, що ніяким чином не причетна до дій сепаратистів.

В Україні останнім часом лунає дедалі більше звинувачень на адресу ОБСЄ у фактичній співпраці з Росією й сепаратистами в перебігу нинішнього конфлікту. В ОБСЄ це заперечують.

XS
SM
MD
LG