Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Росії пом’якшив вирок ультранаціоналісту Марцинкевичу


Максим Марцинкевич

Російський суд задовольнив апеляційну скаргу захисту на вирок ультранаціоналісту Максиму Марцинкевичу, відомому на прізвисько «Тесак», пом’якшивши йому вирок з п’яти до двох років і десяти місяців у справі про екстремізм.

Раніше адвокат Марцинкевича просив відправити справу на новий розгляд або змінити кваліфікацію звинувачення, оскільки в справі немає потерпілих. У разі, якщо вирок буде залишений в силі, він просив пом’якшити покарання.

15 серпня суд у Москві засудив Марцинкевича до п’яти років колонії суворого режиму, визнавши його винним у розпалюванні ненависті і ворожнечі. Згідно зі звинуваченням, він розмістив в одній із соцмереж відеролики, в яких, на думку слідства, містилися екстремістські висловлювання.

Оголошений в міжнародний розшук Максим Марцинкевич був затриманий на Кубі в січні. Він відомий як активіст ультрарадикальних організацій правого крила, зокрема об’єднання «Формат 18». У 2009-2012 роках відбував ув’язнення за розпалювання ненависті за національною чи релігійною ознакою.

Критики Кремля заявляли, що уряд використовував групу Марцинкевича, щоб протидіяти опозиційним протестам.

XS
SM
MD
LG