Доступність посилання

ТОП новини

Газ і електрику для захопленого Донбасу компенсують соцвиплатами й пенсіями – Яценюк


Україна не припинить поставки газу і електроенергії на непідконтрольні їй території Донецької та Луганської областей, але його вартість буде компенсуватися із зарезервованих соцвиплат і пенсій жителів цих регіонів, заявив у п’ятницю прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Це справедливо. Вся країна платить… у цих умовах ми допомагаємо Донбасу, але ми зобов’язані відповідно компенсувати цю суму коштів», – сказав він в ефірі програми «Шустер Live» на «Першому національному» телеканалі.

Він уточнив, що в середньому за місяць ці території споживають електроенергії на суму близько 700 мільйонів гривень, а за газ до кінця цього року сума складе близько 2 мільярдів гривень.

«У нас вистачає коштів більш ніж на півроку на те, щоб ті кошти, які не виплачені як компенсації, пільги, субсидії, пенсії, були зараховані як оплата за газ та електроенергію», – наводить слова Яценюка агентство УНІАН.

Раніше прем’єр-міністр уже заявляв, що уряд не піде на те, щоб перекрити газ та електрику тим частинам території Донбасу, які наразі захоплені сепаратистами, але не здійснюватиме соціальні виплати на цих територіях. «Як тільки ми відновимо контроль над територією, то та сума коштів, яка накопичена в уряді для виплат соціальних пільг і субсидій, буде зменшена на вартість електроенергії і газу, яку зараз поставляємо на територію Луганської і Донецької областей, які тимчасово контролюють російські терористи. Думаю, що це справедливо», – заявляв Арсеній Яценюк.

XS
SM
MD
LG