Доступність посилання

ТОП новини

Москва судитиметься з Францією, якщо та не передасть «Містраль» – Міноборони Росії


Франція відкладає передачу «Містраля» Росії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Франція відкладає передачу «Містраля» Росії

Москва подаватиме до суду, якщо Франція не поставить їй вертольотоносець «Містраль». Про це заявив у вівторок, 25 листопада, заступник міністра оборони Росії Юрій Борисов в інтерв’ю «ТАСС».

«Росія діятиме згідно з буквою контракту. Якщо не віддадуть, будемо судитися і виставляти штрафні санкції. Поведінка російської сторони строго регламентована підписаним контрактом», – сказав Борисов.

У заяві Єлисейського палацу, опублікованій у вівторок, 25 листопада, йдеться, що Франція вирішила відкласти заплановану поставку Росії вертольотоносця «Містраль» у зв’язку з кризою на сході України.

Раніше 25 листопада з заявою, що умови передачі «Містраля» Росії ще не виконані, виступив міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс.

Такими умовами мало б бути повне виконання Росією Мінських домовленостей щодо врегулювання в частині сходу України.

При цьому Франція не відмовилася остаточно від передачі корабля, її посадовці висловлюють сподівання, що це все ж буде можливо. У Франції перебуває російський екіпаж, який пройшов на кораблі навчання, щоб перевести його до Росії.

У середині листопада в Росії пригрозили Франції «серйозними наслідками» в разі, якщо Париж не передасть корабель до кінця місяця. Первісний термін передачі за контрактом, укладеним іще 2011 року, збіг 14 листопада.

Сума контракту на будівництво двох таких кораблів для Росії становить 1 мільярд 120 мільйонів євро.

Ударні десантні вертольотоносці класу «Містраль», чи, за французькою класифікацією, командно-штурмові кораблі здатні нести 16 вертольотів, 4 десантні судна, 40 танків або до 70 бойових машин, із яких 13 танків, а також 450 бійців. Крім того, на кораблі є шпиталь майже на 60 місць. Можливість передачі Росії таких кораблів викликає великі застереження в сусідів Росії, членів ЄС і НАТО – Польщі і трьох країн Балтії, а також у США.

XS
SM
MD
LG