Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: у частині «гумконвою» з Росії було 18 бензовозів, 21 вантажівка


У складі частини російського «гуманітарного конвою», яка прибула в Україну 30 листопада через пункт пропуску «Донецьк», були 43 машини: 21 вантажний автомобіль, 18 бензовозів і чотири автомобілі супроводу, – повідомляє місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк».

За повідомленням, спостерігачі бачили, як «гумконвой» перетнув кордон вранці 30 листопада і того ж дня ввечері повернувся на територію Росії.

Як кажуть спостерігачі, вміст автомобілів швидко оглянули російські прикордонники і митники. Як заявили у місії, українські прикордонники і митники в цей час перебували на території пункту пропуску.

На зворотному шляху українці спостерігали за російським оглядом із-за паркану пункту пропуску і проводили зйомку, мовиться в повідомленні.

В РНБО в неділю повідомляли, що загалом у складі цього «гуманітарного конвою» Росія ввела в Україну 106 машин – 43 через «Донецьк» і ще 63 через пункт пропуску «Матвеєв Курган», де немає міжнародних спостерігачів.

При цьому в російському «Донецьку», як повідомили в РНБО, «враховуючи, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не брали участі в організації переміщення вантажу, український зведений підрозділ прикордонників та митників здійснив лише візуальне спостереження за проходженням російського вантажу через державний кордон, без виконання покладених на нього контрольних функцій». «Вміст і призначення вантажу українській стороні невідомі», – наголосив речник РНБО Андрій Лисенко.

Це вже восьмий «гуманітарний конвой» жителям Донбасу, який МНС Росії відправило до Луганська і Донецька. Російська сторона продовжує наполягати, що у більш ніж сотні автомобілів везе речі першої необхідності і продукти харчування.

Українська сторона звинувачує Росію в порушенні міжнародного й українського законодавства. Україна і Червоний Хрест відмовляються приймати чи супроводжувати їх, бо Росія не подає детального переліку вантажів або повідомляє про вантажі, які не можуть бути визнані гуманітарними.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG